Як власнику житла «виписати» людину без її згоди

Як власнику житла «виписати» людину без її згоди

Кількість зареєстрованих осіб у житловому приміщенні впливає на умови проживання в ньому, наприклад, на право отримувати субсидії, на оплату компослуг та послуг із утримання будинку. Буває, людина в квартирі зареєстрована, але роками там не живе. Як власнику житла її «виписати»?

«Найпростіший спосіб – це звернутися з проханням до тієї особи, яку ви бажаєте зняти з реєстрації, щоб вона добровільно вирішила дане питання. Проте, не завжди людина може чи бажає це робити. У такому випадку потрібно звертатися до суду з позовною заявою про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням шляхом втрати особою права користування ним», – йдеться в повідомленні Координаційного центру з надання правової допомоги, пише Finance.ua.

Законодавством передбачена можливість зняти особу з реєстрації без її згоди за рішенням суду. Головною підставою в цьому випадку, відповідно до Цивільного кодексу України, є: відсутність члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

До якого суду подавати позовну заяву: позовна заява про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття з реєстрації подається в порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за місцезнаходження жилого приміщення.

Які необхідні документи? До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ЦПК України, обов’язково додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги, наприклад: копія паспорта, копія довідки облікової картки платника податків; довідка сільської, селищної ради, ЖКГ щодо зареєстрованих осіб в будинку; довідка сільської, селищної ради, ЖКГ, якою буде підтверджено, що особа, яка зареєстрована, не проживає певний проміжок часу; покази свідків, які можуть підтвердити, що особа, яка зареєстрована, не проживає за певною адресою, та можливі причини; документ, що підтверджує право власності на житло; квитанція про сплату судового збору.

Після набрання судовим рішенням законної сили, необхідно звернутися із заявою про зняття з реєстрації місця проживання особи до центру надання адміністративних послуг.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares