Як вибрати кондиціонер?

Кондиціонери – це пристрої, які передусім використовуються для охолодження приміщень. Їх можна розділити на настінні, стельові чи підлогові, кофровані та канальні. Сьогодні є значний вибір обладнання, наприклад, на сайті https://wind.lviv.ua/ кондиціонери у Львові доступні у широкому асортименті. Багато моделей мають не тільки опцію охолодження, а можуть також працювати як тепловий насос або мати електричний нагрівач, відповідальний за функцію опалення приладу.

Що варто знати про кондиціонери?

Класичні кондиціонери дешевші, але менш економічні. Вони працюють у режимі ввімкнення/вимкнення, тобто вмикаються, коли температура підвищується. Коли встановлена температура буде досягнута, обладнання припинить охолоджувати.

Інверторні кондиціонери більш досконалі. Окрім того, що плавно регульоване обертання компресора дозволяє зменшити коливання температури в приміщенні, вони й більш енергоефективні. Діапазон різниці температур у першому випадку 2 °C, у другому – 1 °C.

Основними компонентами спліт- або двоскладового кондиціонера є:

  • компресор (зовнішня частина пристрою);

  • випарник;

  • конденсатор (внутрішня частина пристрою).

Чим керуватися при виборі?

Передусім важливо, скільки буде вікон і з якої сторони вони розташовані в конкретній кімнаті. Вибір потужності кондиціонера найкраще довірити фахівцям. Однак варто також оцінити попит приміщення на потужність охолодження.

Щоб зробити попередній вибір кондиціонера, визначте площу кімнати. Потім помножте її (в метрах) на 100. Результат дасть вам необхідну потужність охолодження кондиціонера (у ватах). Наприклад, при прощі 50 м2 буде такий розрахунок: 50х100 = 5000 Вт. З цього випливає, що вам потрібен кондиціонер із потужністю охолодження приблизно 5,0 кВт.

На сайтах деяких виробників є калькулятори кондиціонування (програми вибору), які можуть бути корисними. Варто заповнити потрібні поля даними про ваш будинок (крім площі, врахуйте кількість комп’ютерів і холодильників у приміщенні) – і калькулятор оцінить потребу в охолодженні.

Чому важливо правильно підібрати потужність?

Врахуйте, що:

  • занадто мала потужність кондиціонера відносно площі приміщення не здатна виправдати ваші очікування щодо бажаної температури;

  • занадто висока потужність охолоджувальних пристроїв може бути недоцільною (пристрій може обійтися дорожче, а потреби у значній потужності не буде);

  • неправильно вибрана потужність може призвести до більш швидкого зносу компонентів кондиціонера, що пов’язано з додатковими витратами.

Наведені вище дані стосуються розділених кондиціонерів, встановлених у певному місці. Що стосується портативних (мобільних) моделей, чітко вибрати їхню потужність неможливо. Ми можемо оцінити її тільки для однієї кімнати. В іншій – вже будуть відрізнятися умови, і таким чином попит на потужність охолодження також зміниться.

Як розрахувати потужність для обігріву приміщення?

Сучасні кондиціонери мають функцію обігріву. Вони працюють як теплові насоси та можуть нагрівати приміщення в перехідні періоди. Що стосується кондиціонерів із нагрівальною здатністю, то основним параметром є нагрівальна потужність пристрою.

Як правило, вона перевищує потужність охолодження. Наприклад, для обладнання з потужністю охолодження 3,5 кВт потужність нагріву становить 4 кВт. Максимальне споживання електроенергії в режимі обігріву приблизно в 4 рази нижче – й становить приблизно 1,1 кВт. Щоб розрахувати щомісячну вартість опалення з кондиціонером, просто складіть години, коли прилад працював, і помножте на вартість 1 кВт-год у вашому тарифі.

Загалом вибір залежить від ваших індивідуальних критеріїв, з якими слід визначитися перед придбанням певного пристрою. Для кондиціонера найголовніше – це потужність охолодження(/обігріву). На додаток вам знадобляться характеристики та розташування цільового приміщення для обладнання.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *