Як змінився мінімальний розмір аліментів на одну дитину?

Як змінився мінімальний розмір аліментів на одну дитину?

Другий пакет законів, покликаних захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих, був прийнятий у рамках проекту уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.

– Серед іншого прописали й норму, яка стосується підвищення мінімального розміру аліментів на одну дитину. Закони почали діяти 28 серпня, – консультує Міністр юстиції Павло ПЕТРЕНКО

– Який розмір аліментів запроваджується цим Законом?

– Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Ця сума може бути присуджена лише в тому випадку, коли у батька чи матері, які проживають окремо, не вистачає коштів для того, щоб платити більші аліменти.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину прирівнюється до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Із 28 серпня це: 1559 гривень для дитини до 6 років; 1944 гривні – для дітей від 6 до 18 років. Із 1 грудня планується підвищення відповідних сум до: 1626 гривень для дітей менше 6 років; 2027 гривень для дітей 6 років і старших.

– Яким чином здійснюватиметься контроль за цільовим витрачанням аліментів?

– Одне з важливих питань, яке ставили представники громадськості та депутати перед прийняттям другого пакету законів, стосувалося посилення контролю за використанням коштів. Побоювалися, що сплачені аліменти можуть використовуватися не на потреби дитини. Але орган опіки та піклування проводитиме регулярні інспекції батьків, з якими живуть діти і які, відповідно, отримують аліменти. Порядок та періодичність інспекцій визначатиме Мінсоцполітики. Окрім того, за заявою платника аліментів, який не має заборгованості зі сплати цих коштів, інспекції можуть проводитися позапланово, але не більше одного разу на три місяці.

Також у законі передбачені санкції до того з батьків, який витрачає отримані кошти не на потреби дитини. Це тягне попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

– Де можна отримати детальнішу консультацію щодо кожного конкретного випадку?

– За консультаціями чи роз’ясненнями слід звернутися до одного з наших центрів чи бюро безоплатної правової допомоги. Дізнатися, де розташовано найближчий з них можна на сайті http://legalaid.gov.ua/ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0 (800) 213-103.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *