Які кімнатні рослини можуть викликати алергію

Які кімнатні рослини можуть викликати алергію

Прикрашаючи будинок кімнатними квітами, поцікавтеся: чи не можуть якісь з них викликати алергію? На жаль, найбільш небезпечні ті, які красиво цвітуть і видають приємні аромати.

Від ефірних олій, пилку, спор, які викидають рослини в повітря, можуть і текти сльози, і мучити нежить, і душити кашель. А до деяких домашніх улюбленців досить доторкнутися, щоб отримати шкірні опіки. Одна і та ж рослина може і радувати, і засмучувати – все залежить від індивідуальної непереносимості алергенів, які вона виробляє.

Раніше чи не в кожній хаті стояла герань (пеларгонія). Її запах подобається багатьом сердечникам, він для них – ліки. У листі рослини багато ефірної олії, яка благотворно діє на серце, дезінфікує повітря. Але вона може викликати сильні алергічні реакції. Як і не менш відома примула.

Небезпечно заводити вдома азалію, інші рододендрони. Під час цвітіння вони насичують повітря сильним і дуже стійким запахом. Через нього голова може надовго розболітися, а шкіра – “прикраситися” хворобливими висипаннями.

Коли зацвітає олеандр, кімната наповнюється неймовірно запашним ароматом. Цим ароматом володіють речовини, які рослина викидає в величезних кількостях у повітря. Через них може прискорено забитися серце, сильно розболітися голова і навіть охопити задуха. Родичі олеандра по сімейству кутрових – катарантус, аламанді.

Запаморочливий аромат виділяють і амарилісові: еухарис, крінум. Їх ефірні масла – теж потужні алергени.

У багатьох будинках можна побачити красуню диффенбахію. Якщо її сік потрапить на шкіру або слизові оболонки, може статися дуже сильне їх подразнення, аж до глибоких опіків.

налогічні реакції можуть викликати також всі молочайні, в тому числі такі популярні, як еуфорбія, акаліфа, кротон.

А фікус Бенджаміна, навіть якщо і не цвіте, виділяє через свої пори частинки молочного соку.

Потенційна загроза виходить і від цикламена. Тяжкі опіки бувають при попаданні його соку на слизові оболонки. Взагалі, з рослинами, що виділяють молочний сік, краще контактувати мінімально. А ставити їх потрібно у віддалених, важкодоступних особливо для дітей місцях.

Всі папороті – потужні алергени, бо коли вони розмножуються, їхні спори розлітаються довкола. Потрапляючи в дихальні шляхи, ці спори здатні ускладнити дихання і викликати напад задухи.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *