Які продукти допоможуть зміцнити зір

Які продукти допоможуть зміцнити зір

Підтримувати здоров’я очей можна за допомогою вітамінів і мікроелементів, які містяться в певних харчових продуктах
Аби добре бачити, важливо правильно харчуватися. Щоб забезпечити нормальне функціонування органів зору, потрібно додати в раціон продукти із високим вмістом вітамінів: А, С та Е.
Вітамін А необхідний для здорової сітківки. Його нестача провокує стан “курячої сліпоти” – погіршення зору в темний час доби. Вітаміном А багаті: морква, жовтий болгарський перець та абрикоси, а також яєчні жовтки.
Для здоров’я очей важливий загальний стан організму і, зокрема, нормальна робота серцево-судинної системи. Вітамін С не тільки підтримує загальний імунітет, а й зміцнює судини. Він у високій концентрації міститься в цитрусових і чорниці. Запаси цієї ягоди у свіжомороженому вигляді можна приготувати на зиму та їсти її перетертою з цукром.
Молодість організму зберігає вітамін Е. Він сприяє регенерації тканин, омолодженню клітин, зокрема, запобігає дистрофії сітківки та райдужної оболонки очей. Для забезпечення організму цією корисною речовиною необхідно додати в раціон злакові. Особливо корисні жито та пророщена пшениця. Також потрібно регулярно вживати горіхи.
Необхідно запобігти нестачі кальцію та цинку, оскільки вони протистоять старінню кришталика. Раціон варто збагачувати молочними та кисломолочними продуктами, рибою, печінкою, печеним і сирим гарбузом. Особливо корисними для очей є різні зелені продукти: петрушка, кріп, цибуля, шпинат, листя салату, горох.
Цілюще на зір впливає зелений чай. У ньому містяться антиоксиданти, вітаміни С, Е та унікальні елементи – катехіни. Вони дають змогу запобігти розвитку глаукоми. А обліпиховий чай, корисний для зміцнення імунітету, позитивно впливає і на очі, оскільки у високій концентрації містить вітамін С.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *