Які сервіси Мін’юсту полегшать життя українців?

Які сервіси Мін’юсту полегшать життя українців?

Для зручності громадян та уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стануМіністерство юстиції України запровадило пілотний проект «Онлайн-запис через Інтернет на прийом до відділів ДРАЦС».

Змістом цього пілотного проекту є можливість громадян подавати заяви до відділів державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет, а саме, за допомогою веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Перейти на веб-портал можливо за наступним посиланням: http://dracs.minjust.gov.ua/

Із використанням відповідного веб-порталу громадяни мають змогу подати до відділів ДРАЦС такі заяви:

про державну реєстрацію шлюбу;

про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду;

про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей;

про розірвання шлюбу відповідно до ст. 107 СК України;

про зміну імені;

про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;

про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Якщо заява оформлена належним чином, вона реєструється працівником відділу ДРАЦС.

Відтепер скористатися послугами в сфері державної реєстрації актів цивільного стану через систему «Open Space» зможуть тернополяни та гості нашого міста.

Сучасний центр європейського зразка відкрили у приміщенні Тернопільської обласної ради  на вул. Грушевського, 8.

Всі бажаючі зможуть отримати в найкоротші терміни 14 реєстраційних послуг, зокрема, зареєструвати народження дитини, подати та зареєструвати шлюб і розірвання шлюбу, подати заяву на зміну імені та за потреби отримати всі необхідні документи щодо проведених реєстраційних дій. Сплатити послуги стало можливим через термінал і вже не потрібно як раніше шукати банківське відділення.

Також управління юстиції у Тернопільській області долучився до пілотного проекту Мін’юсту України «Шлюб за 24». Мінімальний термін для реєстрації шлюбу з моменту подання заяви скорочено з 30 днів до 1 доби.

«Шлюб за добу» чудова можливість для пари, яка вирішила побратися і не бажає чекати.

Відповідно до законодавства, одружитись у Тернополі можна всім громадянам – незалежно від місця реєстрації. Це можуть бути і тернополяни, і мешканці інших населених пунктів.

У випадку, коли один із подружжя іноземець, йому потрібно надати його паспорт та документ, що підтверджує законність його (її) перебування на території України. Документи, складені іноземною мовою, подаються разом з їх перекладами українською мовою.

Якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб, або один з них раніше перебували у шлюбі, мають надати документи, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

Державна реєстрація шлюбу буде проводитись у будь-який день, зручний для молодят, у тому числі – в день подання відповідної заявки. Для цього майбутнє подружжя має визначитись із датою та часом.

Крім офіційної реєстрації, тернополяни і гості міста матимуть змогу засвідчити свій шлюб за межами звичного офісу.

Місце проведення державної реєстрації «Шлюбу за добу»:

у Тернополі, бульвар Тараса Шевченка, будинок 27, Український Дім «Перемога» Телефон для запису на реєстрацію та консультацій: (096) 789-04-36;

у м. Чортків, вулиця Сонячна, 7, КП «Чортків дім», тел. 0969192700; (03552) 2 08 94.

Крім «Шлюбу за добу» тернополянам стала доступна послуга, яка дає можливість отримати свідоцтво про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку.

Перелік документів, необхідний для реєстрації народження у пологовому будинку, не відрізняється від того, що необхідний для реєстрації безпосередньо в органах ДРАЦС. Необхідно надати оригінали документів:

медичне свідоцтво про народження, видане закладом охорони здоров’я;

паспорта батьків;

свідоцтво про шлюб (за наявності зареєстрованого шлюбу).

У випадку наявності різних прізвищ у батьків, обов’язкова згода обох батьків на присвоєння прізвища дитини.

Якщо дитина народилась у батьків, які не перебувають у зареєстрованому шлюбі, і батько дитини бажає визнати батьківство при державній реєстрації народження, присутність обох при проведенні державної реєстрації народження дитини і подання ними спільної заяви про визнання батьківства є обов’язковими.

Якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, реєстрація народження проводиться відповідно до ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім’я та по батькові – за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження.

Звертаємо увагу на те, що за бажанням батьків чи одного з них або інших законних представників документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини, крім органів реєстрації, у тому числі центрів надання адміністративних послуг, можуть бути подані й до відділів державної реєстрації актів цивільного стану або працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану, які проводять державну реєстрацію народження дітей безпосередньо в пологових будинках або акушерсько-гінекологічних відділеннях місцевих закладів охорони здоров’я, де приймаються пологи, під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подаються:

письмова заява (додаток 7 до Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 207 (із змінами) (далі – Правила));

свідоцтво про народження дитини (не подається, оскільки батьки його ще не мають);

квитанція про сплату адміністративного збору (адміністративний збір у розмірі 0,0085 розміру мінімальної заробітної плати);

документ, що засвідчує особу законного представника (батьків, усиновлювачів).

У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності працівника відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків.

Уповноважений працівник перевіряє належність документа, що посвідчує особу батьків (усиновлювачів) або інших законних представників дитини та документа, що підтверджує повноваження особи як законного представника, особі, яка його надала, їх дійсність, правильність заповнення заяви про реєстрацію місця проживання, наявність документів, необхідних для реєстрації місця проживання дитини, про що ним робиться відповідний запис у цій заяві. Прийняті документи передаються до відповідного органу реєстрації (пункт 20 Правил).

Довідка про реєстрацію місця проживання дитини може бути видана разом зі свідоцтвом про народження безпосередньо в половому будинку, або за бажанням батьків – у відповідному органі реєстрації чи відділі ДРАЦС, центрі надання адміністративних послуг, або надіслана поштою (абзац 8 пункту 23 Правил).

Отже, Міністерство юстиції України працює аби полегшити життя громадян, зробити отримання документів простішим та без черг.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *