Які строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій?

Які строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій?

Строки давності застосування штрафних санкцій становлять 1095 днів (2555 днів при проведенні перевірки контрольованої операції відповідно до ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)) з дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання.

При поданні платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 01 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України:

1) зупиняється нарахування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені за несвоєчасне погашення визначених станом на 14 квітня 2014 року грошових зобов’язань;

2) зупиняється застосування норм ст.ст. 59, 60 (в частині податкових вимог), 87 – 101 ПКУ (погашення податкового боргу).

Відлік строку давності, визначений ст. 102 ПКУ, зупиняється на період, протягом якого до платників податків, зазначених у п. п. 38.2 п. 38 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ, не застосовувалися заходи стягнення, передбачені ст.ст. 59, 60, 87 – 101 ПКУ.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.





Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares