За покликом серця продовжує батькову справу

За покликом серця продовжує батькову справу

Цьогорічний березень дивує мінливою погодою і не дає можливості аграріям починати роботи на полях. Однак ще трішки і тепле сонячне проміння переможе сніг і холод. Хлібороби фермерського господарства «Вікторія–92» з оптимізмом зустрічають весняну пору. Посіви озимини у гарному стані, а це дає надію на щедрий урожай. Колектив підприємства готовий до весняно-польових робіт і з нетерпінням чекає потепління, щоб виїхати в поля.

ФГ «Вікторія–92» обробляє 3230 гектарів орендованої землі у Вікторівці, Плотичі та інших селах донедавна Козівського району. Це успішне  сільськогосподарське підприємство, яке постійно розвивається, використовуючи новітні технології та передовий досвід у галузі. Протягом майже трьох десятиліть господарство успішно вирощує сільськогосподарську продукцію, справно сплачує податки, розбудовує сучасну виробничу інфраструктуру, фінансує соціальні проєкти та меценатство.

Про старт нового господарського року, перспективи і плани на майбутнє ми поспілкувалися з керівником ФГ «Вікторія–92» Олександром  ПЕЛЯКОМ.

– Олександре Петровичу, минулий рік був непростим для усіх нас. Через коронавірусну інфекцію  потерпіли немало галузей виробництва. А як довелося «Вікторії-92»?

– У минулому, 2020 році, в аграріїв теж було багато тривожних переживань і через несприятливі погодні сюрпризи, і карантинні обмеження. Необхідно було на це все зважати, забезпечувати працівників засобами захисту, створювати такі умови, аби не припинялися роботи в полі та на інших ділянках  виробництва. Холодна минулорічна весна з приморозками і малою кількістю опадів дещо сповільнила ріст озимини і відтягнула на місяць вегетацію теплолюбивої кукурудзи. Посушлива перша половина року негативно відбилася на майбутньому врожаї сільськогосподарських культур, і порушила строки їх збирання. Та, незважаючи на всі труднощі, озимину ми посіяли в оптимальні терміни, вчасно підготували ґрунт під весняний посів ярини. Попри різні негаразди, ми задоволені минулим роком. Врожайність, хоч вона дещо і була нижчою від попередніх років, але з кожного гектара вдалося зібрали озимого ріпаку – 38 центнерів, пшениці – 75, ячменю – 65, сої – 34, кукурудзи – 102 центнери в сухому виді. Також сприятливі ціни на сільськогосподарську продукцію у другому півріччі вирівняли ситуацію і в економічному плані.  Для ФГ «Вікторія-92» господарський 2020 рік закінчився з хорошим результатом. Наша продукція конкурентоспроможна на місцевому і світовому ринках та без проблем реалізується. Країни почали частково виходити з карантину та економічної кризи і поступово відновлюють торгівлю. Тож ми з впевненістю дивимося у майбутнє і будемо далі нарощувати власні потужності та збільшувати виробництво продукції.

А що плануєте зробити для нарощування технічного потенціалу підприємства?

— Саме минулорічні погодні умови спонукали нас на подальший розвиток у цьому напрямку. Тому зараз закупляємо сучасну високоякісну техніку. Уже придбали 16–рядну кукурудзяну сівалку VADERSTADTempo, що дасть можливість в допустимих термінах засіяти на наших полях кукурудзу. Також будемо купувати жатку Geringhoff 870 для збирання кукурудзи, і ще одного перевантажувального бункера-накопичувача ПБН–40, щоб працювати двома комбайнами під час збирання цієї культури. Замовили телескопічний навантажувач JCBS 41–70 Agrі, і напівпричіп WIELTONNS 3K, бензовоз та легковий автомобіль Renault. Плануємо будувати сучасний потужний зерносушильний комплекс італійського виробництва Strahl. Це дозволить збільшити кількість зберігання зерна на місці та вирішить надалі проблему його сушки.

– Яку основу заклали під цьогорічний урожай?

– У минулому році засіяли озимих на площі 1360 га, з них 800 га пшениці та 560 га озимого ріпаку. Посіяні площі озимих культур знаходяться в доброму стані, проведені необхідні агротехнічні заходи, під них внесені потрібні добрива. Як тільки дозволить погода, будемо проводити їх підживлення. Плануємо ще посіяти 420 га ячменю, 1350 га кукурудзи та 100 га сої. Застосовуючи сучасні передові технології у вирощуванні сільгоспкультур, надіємось на хороші результати врожаю.

– Незважаючи на природні негаразди та економічні кризи, ФГ «Вікторія–92» завжди успішно долає усі труднощі. Як вам це вдається?

– Перш за все, велика заслуга в цьому мого батька Петра Івановича Пеляка, який створив таке потужне  підприємство. І безперечно, трудового колективу, людей, які чесно і самовіддано працюють у «Вікторії-92». Ми усім їм безмежно вдячні. Із свого боку, серед головних питань завжди на першому місці зарплата працівникам, а також стараємося забезпечити їм належні виробничі, побутові умови праці та відпочинку. Намагаємося при кожній нагоді дати людям відпочити, відсвяткувати разом професійне хліборобське свято, відзначити День села… Як приклад, уже кілька років поспіль у нас склалася добра традиція, коли у період завершення ранніх жнив і переходом до збирання осіннього врожаю, ми для трудового колективу за рахунок підприємства організовуємо культурний відпочинок з дводенною туристичною поїздкою у Карпати, Буковель, Львів, інші історичні місця нашого краю. На жаль, торік через карантинні обмеження на Covid–19, ці заходи не проводили. У свою чергу за успішне завершення господарського року ми відзначили кожного працівника грошовою премією, закупили всім теплий робочий одяг.

– «Вікторія–92» також дбає про соціальну сферу сіл, на землях яких здійснює господарську діяльність. І далі продовжуватимете цю благородну справу?

 – Так! Минулоріч ми зробили зовнішній фасад Вікторівківської церкви, а цього року облаштуємо фундамент і сходи. Свого часу профінансували художній розпис церкви у Плотичі, а тепер проведемо фасадні роботи  ззовні. Для цього запросили фахового дизайнера. Також  надали кошти на ремонт сільського клубу Вікторівки. У Будилові заклали основу, щоб запустити сучасний спортивний комплекс з футбольним полем зі штучним покриттям, майданчиками для волейболу і силових тренажерів, дитячий ігровий майданчик. Аналогічну спортивну споруду хочемо закінчити у цьому півріччі у селі Таурів. У такий спосіб заохочуємо дітей, молодь, сільчан до фізичної культури і спорту та здорового способу життя. Фінансуємо й інші соціальні проекти і благодійну діяльність.

– Ваше підприємство, як це підтвердила боротьба із недавньою сніговою стихією, завжди й у всьому готове підставити плече новоствореній Козівській громаді?

– Бувають ситуації, коли допомога дуже потрібна. Ми на одній землі усі живемо і завжди готові до співпраці. Багато мешканців сіл у той момент снігової заметілі потребували медичної допомоги, хтось мав добратися до лікарні на заплановану операцію, когось направляли на гемодіаліз. Тож чотири одиниці нашої важкої техніки були задіяні в боротьбі із сніговими заметами. Працювали щодня, а при необхідності і цілодобово, щоб розчистити дороги у всіх селах, де орендуємо землю, зокрема у Вікторівці, Плотичі, Горбах, Таурові, Будилові, Вимислівці, Вибудові, Золочівці, Медові, Заберезках, Козівці. На прохання Козівської ОТГ і в самій Козові. З цим завданням успішно впоралися наші працівники Богдан Козакевич, Борис Шарван, Франик Ясінський, Володимир Дубовий, за що їм щиро були вдячні сільські громади.

– Олександре Петровичу, нещодавно Ви відзначили 40-річний ювілей. Бажаємо міцного здоров’я, сімейного щастя, довгих років життя і плідної праці на розвиток вашого підприємства. Нехай колосяться ниви щедрими врожаями, а серце наповнюється благородними справами задля загального добра і України.

– Дякую.

Іван ДУФЕНЮК,

член  Національної спілки журналістів України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *