Замість газону – бетон: клапоть за клаптем у тернополян забирають зелені зони

Замість газону – бетон: клапоть за клаптем у тернополян забирають зелені зони

Так сталося з ділянкою під вікнами будинку на проспекті Бандери, 47. Не встигли й оком мигнути мешканці багатоповерхівки, як суборендар залив бетоном газон. На його місці тепер планують звести магазин та зупинку.

IMG_9983

IMG_9984

Ранок 18 лютого почався з телефонного дзвінка: «Приїхали з лопатами, розкопують, виходьте!». Виглянула на балкон. Добре, що взяла фотоапарат, бо якраз голову будинкового комітету Миколу Дідуника, вже немолодого чоловіка, невідомі мужчини штовхнули та кинули на газон.

Пан Микола пояснює: він хотів завадити будівельникам, але нові суборендарі підготувались – найняли професійних охоронців з фірми «Максима», судячи з написів на авто, яким вони приїхали. Охоронці відпрацьовували свої гроші аж до вечора, коли врешті з’явилася бетономішалка, пошкодила асфальтне покриття на тротуарі, зламала посаджені людьми дерева і залила газон бетоном.

Мешканці дому пробували переконати Віталія Черненка, одного з суборендарів ділянки, не забудовувати зелений острівець. Не обійшлося без сварки. Згодом на місці конфлікту з’явилися так звані тітушки – кілька агресивно налаштованих жінок і чоловіків, які відстоювали будівництво. Вони розповідали, що, начебто, живуть у сусідньому домі на Польового, 2а, але ні імен, ні прізвищ називати не хотіли. У той же час, незнайомці з лайкою і на підвищених тонах виступали на підтримку суборендарів.

– Ось уже два місяці, як отримав документи на цю ділянку, – запевнив суборендар Віталій Черненко журналістів. – Тут буде тролейбусна зупинка та магазин. Ось витяг, договір суборенди, договір з будівельною фірмою і договір про охорону з фірмою «Максима». Я не розумію, в чому проблема. Що я порушую? Тут навіть нема теми для розмови. Я не порушив ні одного закону, ні однієї постанови.

IMG_0032

Як прокоментувала юрист Олена Степанова, яка взялась відстоювати інтереси мешканців будинку, ділянка перед житловим будинком на Бандери є газоном. А відповідно до Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» заборонено змінювати цільове призначення таких зелених зон і насаджень.

– Однак, у 2013 році в акті прийому-передачі цієї ділянки було вказано, що це замощена територія. А це не відповідає дійсності. Також у схемі, яка є невід’ємною частиною паспорту прив’язки, відсутні позначення червоних ліній, ліній регулювання забудови, місця підключення до інженерних мереж. Маю надію, що правоохоронні органи нададуть відповідну оцінку цій інформації, – розповіла Олена Степанова.

IMG_0024

За словами юриста, на початок робіт жодних документів і дозволів на зняття верхнього шару ґрунту суборендарі не надали.

– Станом на 18 лютого цього року суборендарями ділянки є Черненко Віталій Валерійович та Бігуняк Мирон Степанович, – розповіла Олена Степанова. – Слід зазначити, що ні Черненко Віталій Валерійович, ні Бігуняк Мирон Степанович як суб’єкти підприємницької діяльності, згідно з даними ЄДРЮОФОП, не зареєстровані.

Юрист підготувала відповідну заяву щодо суперечливої ситуації й подала її на ім’я начальника Тернопільського відділу поліції. Відтак, відомості про ознаки злочину як з боку відділу технічного нагляду Тернопільської міськради, так і з боку осіб, які намагаються розмістити тимчасову споруду із влаштуванням фундаменту на зеленому газоні, повинні внести до реєстру досудових розслідувань.

IMG_0022

Хоч зараз газон уже частково забетонували, мешканці будинку продовжують боротися за зелений острівець під своїми вікнами. Врешті, навіть якщо магазин побудують, бойкот гривнею ще ніхто не відміняв. Люди жартують: мовляв, будемо мати забетонований танцмайданчик. Було би смішно, якби не було так сумно, бо такими темпами скоро забетонують усе місто.

Катерина НОВІЦЬКА.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares