Земля віддячує гарними врожаями, а люди – повагою і доброю працею

Земля віддячує гарними врожаями, а люди – повагою і доброю працею

Голова ФГ “Вікторія-92” Петро Іванович Пеляк.
Фермерське господарство «Вікторія-92», що у Козівському районі, очолює відомий аграрій, заслужений працівник сільсього господарства України Петро Пеляк. Справжній господар, людина, яка любить землю, шанує людей, які на ній працюють.
Заступник голови ФГ “Вікторія-92” Олександр Пеляк.

Разом із сином Олександром дбають і про соціальний розвиток сіл, де орендують землі. Не залишають без уваги звернення жодної людини. Мабуть, тому земля віддячує хліборобам гарними врожаями, а люди – повагою і доброю працею.

У розмові Петро Іванович Пеляк вкотре наголошує, що найбільшим надбанням господарства є професійний трудовий колектив, який протягом року успішно вирішував усі виробничі завдання і впору завершив осінньо-польові роботи. Усі площі виорані та підготовлений грунт під посіви ярини. Тішить око озимина. Земля ж чекає весни, відпочиває, набравши животворчої вологи у напрочуд теплої грудневої погоди. Для весняного підживлення озимих та внесення під посів ярих зернових сільгоспкультур достатньо закупили мінеральних добрив. Також підготовлена до весняних робіт грунтообробна та посівна техніка і допоміжні агрегати, які справними стоять на машинному дворі.

Здійснені господарсько-підготовчі заходи заклали надійне підгрунтя для одержання доброго урожаю у 2020 році. Запорукою цьому є і придбана високоефективна закордонна сільськогосподарська техніка.

У минулому році також провели багато будівельних робіт, що зміцнили і розширили матеріально-виробничу базу господарства. Будівельна бригада під керівництвом Володимира Осніка на господарському дворі у селі Плотича ввела в дію зерновий склад на 2,5 тис. тонн, що збільшило загальну потужність одночасного зберігання готової продукції до 20 тис. тонн. Також збудували овочесховище для їдальні та закритий літній будинок відпочинку. Закінчили в адміністративному будинку всі внутрішні ремонтні роботи та облаштування офісних приміщень. Знадвору навколо нього упорядкували територію із сучасним дизайном. У селі Будилові за кошти ФГ «Вікторія-92» заклали основу спортивного комплексу. Здійснили земляні та бетонні роботи і змонтували металеві стовпи для огорожі. Вкрили щебенем площу під міні-стадіон футбольного поля зі штучним покриттям та інші спортивні майданчики, котрі планують завершити у поточному році.

Господарство минулоріч профінансувало ряд соціально-культурних та благодійних програм. Так, значні кошти були направлені на проведення внутрішнього капітального ремонту сільського клубу у Вікторівці та художній розпис церкви Стрітення Господнього у селі Плотича, де чотири майстри малярної справи працювали в храмі протягом року і були на житлово-харчовому утриманні господарства. Також посильна матеріальна та фінансова допомога надавалася Олесинській церкві Зіслання Святого Духа на капітальний ремонт даху, іншим парафіяльним громадам, закладам освіти, медицини, українським військовим, хворим.

Паламар Плотичанського сільського храму Стрітення Господнього Іван Грицюк і бригадир ФГ “Вікторія-92” Михайло Мельник.

Господарство постійно підтримує розвиток фізичної культури і спорту. Зокрема, у Вікторівці та Плотичі уже традиційно щорічно «Вікторія-92» організовує святкування Дня села, проведення спартакіад, різних спортивних турнірів, на які масово залучається сільська молодь та громадськість. Фінансово підтримує молоді спортивні таланти. А вікторівчани вже вкотре минулого року завоювали звання «Краще спортивне село Тернопільщини-2019» і вибороли право відстоювати честь Тернопілля на Всеукраїнських спортивних змаганнях на звання «Краще спортивне село України-2020».

Реконструкція приміщення під зерновий склад для зберігання 2.5 тис. тонн продукції, с.Плотича.

Для забезпечення інформації політичних і громадських подій, новин усім працівникам господарства і сільчанам Вікторівки господарство передплачує районну, частково регіональні газети,   фінансує видання книг місцевих авторів, енциклопедії, іншої краєзнавчої літератури.

Петро Іванович зазначив, що завершили 2019 рік з прибутком і рентабельністю, а це забезпечує вчасну виплату зарплати, розрахунок з пайовиками за оренду землі та відрахування платежів у державний бюджет, пенсійний та соціальні фонди, дозволяє виділяти кошти на виробничі та соціальні програми. Надалі дивитися з оптимізмом в майбутнє, щоб і новий рік, став для всіх нас роком зростання, добрих справ, нових успіхів.

А з нагоди успішного завершення виробничого року керівництво ФГ «Вікторія-92» організувало для трудового колективу новорічне святкування. У затишному залі їдальні господарства звучали щирі вітання та побажання.

Їдальня для працівників господарства.

До речі, наприкінці року Петра Івановича чекав приємний сюрприз. Його, кавалера двох орденів Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ–ІІ ступенів, за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Православної Церкви Предстоятель ПЦУ, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній нагородив орденом Архістратига Михаїла II ступеня.  З чим парафіяльна громада Вікторівки Петра Івановича щиро привітала:

…Господь благословив святу вечерю,

Молитва в серці віддає тепло,

Спів колядок підноситься під стелю,

Христос Народився! Славімо Його!

Новорічно-Різдвяні свята, Богоявлення Господнє зі своєю урочистістю, Божим благословенням, окропленням цілющою йорданською водою не обминули й Вікторівки та Плотичі. Славили Бога церковні хори у храмах, радісно дзвеніли колядки сільськими вулицями, в оселях і в офісі фермерського господарства, зачаровували вертепні дійства. Своїм співом колядники несли світлу новину про народження Спасителя, зичили людям у новому році здоров’я, миру та всяких гараздів. Немов ангелятка, дітки несли колядками Різдво до кожної домівки, створюючи енергію загальної радості, очікування чогось надзвичайного і світлого. А Водохреще наостанок залишило по собі пам’ятне різдвяне відлуння і надію на кращу долю України.

Адміністративний будинок центрального офісу ФГ “Вікторія-92” у селі Плотича.

Іван ДУФЕНЮК, член Національної спілки журналістів України.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares