Жителі Тернопільщини протестують через низькі зарплати (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Жителі Тернопільщини протестують через низькі зарплати (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Кілька сотень людей з плакатами зібралися у центрі Тернополя

Серед них представники 18 профспілкових організацій області: працівники освіти, медицини, соціальної сфери, культури та виробничих галузей.

Вони закликали владу підвищити зарплати і повернути у повному обсязі надбавку за престижність професії для педагогів, а також не підвищувати тарифи на комунальні послуги. Такі ж акції протесту відбулися у всіх регіонах, а 17 жовтня українці зберуться на маштабному мітингу в Києві.

“Зарплату вчителя – чиновникам”, “Поверніть вчителю престижність”, “Ні дискримінації в оплаті праці”, “Зарплата лікаря швидкої – чотири тисячі” – з такими плакатами люди вийшли на центральну вулицю Тернополя. Кажуть, далі терпіти неможливо.

– Ситуація з оплатою праці вчителів у нашій громаді складна,  – каже вчителька англійської мови Нападівської школи Ірина Бородавчук. – Ми постійно недоотримуємо кошти, а за престижність нам платять лише 5%, і то невчасно. Затримка зарплати у нас вже більше місяця – ми отримали лише аванс за вересень. Катастрофа була і з випускними виплатами. Ми пішли у відпустку у червні, а відпускні отримали на початку вересня. Прожити людині й у такій ситуації непросто.

Медсестра тернопільської дитячої лікарні Ірина Слойко отримує 3200 гривень у місяць.

– У мене маленька дитина. За такі кошти сьогодні вижити важко, – каже жінка. – Особливо з такими високими цінами на комунальні послуги. Потрібно щось змінювати.

І вчителі, і лікарі нарікають: багато їх колег виїздять за кордон у пошуках кращої долі, а професії стають все менш популярними через мізерні заробітки.

– Це попереджувальний етап Всеукраїнської акції протесту, ініційований Федерацією профспілок України, – розповідає голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний. – Наші вимоги – підвищення соцгарантій у проекті бюджету на 2019 рік. За нашими оцінками, уряд вдвічі занизив розмір прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати у проекті бюджету. Також вимагаємо зупинити зростання цін на природний газ і електроенергію для населення, забезпечити право людей на якісну і доступну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення, зупинити наступ влади на майнові права профспілок.

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *