Жителі Тернопільщини витрачають на ліки найбільше в Україні

Жителі Тернопільщини витрачають на ліки найбільше в Україні

У середньому на ліки українці витрачають 572 гривні на місяць, а 24 відсотки відкладає свій візит до лікаря через відсутність коштів. Про це повідомила доцент магістерської програми «Менеджмент в охороні здоров’я» Національного університету «Києво-Могилянська академія№ Тетяна Степурко, пише УНН.

«У середньому, протягом останніх 30 днів кожна людина, яка проживає в Україні, витратила на ліки 572 гривні. І ми спостерігаємо велику різницю між, наприклад, Тернопільською областю, де, в середньому, витратили трохи більше 1000 гривень, і Дніпропетровською, Житомирською і Херсонською областями, де витратили 380-390 гривень», – зазначила експерт.

За її словами, різниця у витратах пов’язана із тим, що в окремих областях, зокрема в Житомирській, працюють лікарняні каси. У той же час у Тернопільській, Черкаській і Чернівецькій областях на ліки витрачають більше всього.

При цьому вона додала, що ці витрати стосуються як амбулаторного лікування, так і лікування в стаціонарі, причому одна людина може витрачати кошти не тільки на своє лікування, але й на лікування близьких родичів.

Крім того, в результаті дослідження, вдалося з’ясувати, що наразі майже чверть українців (24 відсотки) відкладають свій візит до лікаря у разі хвороби через брак коштів (у 2016 році цей показник складав 42 відсотки).


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *