Жителі Збаразької громади придбали два сучасних апарати для лікування ран військовим

Жителі Збаразької громади придбали два сучасних апарати для лікування ран військовим

Кошти зібрали під час благодійного ярмарку

Спільна справа єднає й наближає перемогу! У Збаразькій громаді це підтвердили вкотре. Тут організували благодійний ярмарок, який об’єднав сотні жителів громади. Небайдужі люди зі Збаража та навколишніх сіл доклали багато зусиль, щоб виготовити смачні страви, солодощі, різноманітні смаколики і привезти до центру громади. Також долучилося кілька майстринь, які продавали вироби, зроблені власними руками. Метою ярмарку був збір коштів на сучасне обладнання для лікування ран нашим військовим. 

«Ми сподівалися зібрати кошти хоча б на один з таких апаратів, – зазначає Михайло Хомишак, голова громадської організації “Максимівська ініціатива», яка стала ініціатором та організатором ярмарку. – Проте результат перевершив усі наші сміливі сподівання. Вправні господині та майстрині вторгували понад 200 тисяч гривень, яких вистачило на два апарати і ще й додатковий розхідний матеріал, який потрібний для роботи цього медичного обладнання на три місяці”.

Це обладнання вже доставили до Збаража завдяки сприянню відомого у громаді лікаря Ігоря Вітенька – вихідця із Черниховець, який живе у Бельгії. 

“Ми дякуємо усім, хто підтримав нашу ідею та допоміг з реалізацією, – додає Надія Тлумацька, заступниця голови ГО «Максимівська ініціатива». – Ми разом зробили велику справу. Адже обладнання, яке вдалося нам придбати, рятуватиме наших поранених захисників від ампутації кінцівок та в кілька разів пришвидшуватиме лікування ран. Один з апаратів передали у Тернопільську обласну клінічну лікарню, а інший – у військовий госпіталь в Миколаєві». 

Як розповів отець Роман Сливка, настоятель Успенського храму у Збаражі, ця подія дуже важлива для Збаразької громади. Вона відбулася з благословіння Архиєпископа тернопільського та кременецького Нестора та за участю священників та парафіян Збаразького благочиння ПЦУ, а також української греко-католицької та римо-католицької церкви. Радіємо, що вдалося придбати таке потрібне обладання для лікування наших військових. 

Під час ярмарку збаражани не лише дегустували страви та солодощі. Для учасників благодійного заходу виступили талановиті артисти з Тернопільської обласної філармонії  – академічний ансамбль танцю «Надзбручанка» та місцеві солісти – Любов Шарко, Микола Сосновий, вокальний ансамбль з села Кобилля. 

Усіх учасників дійства благословили своєю спільною молитвою священники українських церков. Вони просили у Господа здоров’я землякам, які терпеливо і міцно тримають тил, та відважним воїнам, що наближають нашу перемогу над ворогом. 

Цей ярмарок у Збаражі став справжнім святом єднання душ, святом вдячності нашим воїнам, святом підтримки один одного та світлої надії на якнайшвидшу перемогу України і повернення додому її захисників.  

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *