В останні 20-30 років на узбіччях доріг поширився виходець із Північної Америки золотарник -(золотушник) канадський (Solidago canadensis L.). На думку вчених, він – один із найбільш агресивних заносних видів рослин.
Це – трав’янистий багаторічник заввишки до 2 метрів, золотисто-жовті невеликі квітки зібрані в дрібні кошики, що утворюють густу широку волоть пірамідальної форми, завдяки якій його дуже добре можна помітити. Цвіте в кінці липня – на початку серпня. Пилок золотарника може викликати сильні алергічні реакції. Листя витягнуті, опушені знизу, із зубцями по краях.
Агресивному поширенню золотушника канадського сприяють кілька чинників: у нас він не зустрічає рослин-конкурентів; кожен кущ золотушника продукує до 100 тисяч насінин зі схожістю до 95 відсотків; коренева система рослини має здатність до самостійного розростання, окрім того його корені виробляють інгібітори – речовини, які пригнічують ріст інших рослин. Разом із корінними рослинами зникає більшість місцевих видів комах, птахів, дрібних ссавців. Таким чином, займаючи будь-яку ділянку, золотарник повністю змінює її тваринний і рослинний світ.
Джерелом насіння золотушника є присадибні ділянки, де його вирощують як декоративну, медоносну та лікарську культуру. Звідти золотарник поширюється на прилеглі ліси і луки. Щоб позбутися від шкідливого бур’яну на ділянці, потрібно: викопувати рослини, не допускати плодоношення, скошувати 3-4 рази за сезон, допомагає обробка гербіцидом, повідомляють у природному заповіднику «Медобори».