ЗНО-2018: рекордна кількість учасників та правила, які не можна порушувати

ЗНО-2018: рекордна кількість учасників та правила, які не можна порушувати

14 учнів не склали тестування через мобільні телефони

Зовнішнє незалежне оцінювання у розпалі. Школярі наполегливо готуються, щоб отримати хороші бали. На ЗНО цього року винесли 11 навчальних дисциплін.

Першим відбулося ЗНО з математики. У Тернопільській області воно проходило у 9 пунктах: із них 6 – у місті Тернополі і по одному – в містах Кременці, Бучачі та Чорткові. До проведення тестування залучили 400 педагогів. Усього у ЗНО з математики взяли участь – 2152 осіб, 138 не з’явилися до пункту тестування. Рузультати тестування з математики оголосять не пізніше 15 червня.

У тестуванні з української мови та літератури взяла участь рекордна кількість осіб – 9967. Для цього облаштували 39 пунктів та залучили майже 2 тисячі педагогів. Складали тестування не лише випускники шкіл, а й учні коледжів та профтехучилищ.

Вже під час перших ЗНО не обійшлося без порушень.

Один учасник зовнішнього незалежного оцінювання не зміг потрапити у пункт тестування через запізнення, п’ять – через відсутність одного з обов’язкових документів

– На Тернопільщині, як і у всій Україні, проводили загальний контроль з використанням металодитектора для виявлення заборонених засобів – мобільних телефонів та їх додаткових  елементів, – розповідає Юрій Шайнюк, заступник директора інституту післядипломної педагогічної освіти, відповідальний за організацію ЗНО в Тернопільській області. – Учасниця тестування з математики вийшла в туалет і повернулася у клас з мобільним телефоном в руках – був складений акт про порушення процедури тестування, і вона покинула аудиторію. Під час ЗНО з української мови у 13 учасників під час технологічної перерви виявили мобільні телефони – їх участь у тестуванні також припинили. Це порушення зафіксували як у Тернополі, так і у Шумську, Кременці, Бучачі і Чорткові.

Варто пам’ятати: аби пройти на пункт складання ЗНО, потрібен сертифікат, паспорт і запрошення-перепустка.  Безпосередньо для самого написання ЗНО потрібні дві ручки чорного кольору. Усе слід вкласти у файлик і мати напоготові. У жодному разі не можна запізнюватися і користуватися мобільним телефоном.

Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього оцінювання з української мови і літератури через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Для цього необхідно протягом 5 робочих днів з урахуванням дня проведення тестування подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії, та відповідну заяву.

Наступні тестування відбудуться
1 червня – з англійської мови. біологія – 4 червня, історії України – 6-те, географія – 8-ме, фізика – 11-те, хімія – 13 червня.

Віктор ПЕРЕШЛЮГА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *