ЗУНУ долучився до Україно-американської ініціативи моніторингу стану води у нашій країні

ЗУНУ долучився до Україно-американської ініціативи моніторингу стану води у нашій країні

З початком повномасштабної війни росії проти України науковці США та коаліція Save Our Allies започаткували ініціативу щодо надання технологій з моніторингу води та перевірки її безпечності.

На першому етапі було реалізовано пересувні лабораторії в прифронтових та постраждалих регіонах. Коаліція спільно із українськими колегами передавали обладнання, технічні пристрої,  питтєву воду.

Другий етап розпочався із формування мережі підготовки фахівців для моніторингу безпечності води у більшості регіонів України. Питна вода завжди була проблемою в Україні, але війна значно загострила цю проблему. У 2023 році відбулося посилення нормативних вимог до водної галузі у межах виконання зобов’язань щодо євроінтеграції. 

У результаті перемовин з представниками  Greenwater Marine Sciences Offshore, Inc. (GMSO) та коаліції Save Our Allies Канетом Андервудом й Марком Міллером колектив навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету отримав унікальне обладнання для проведення польових досліджень та навчань з питань безпеки водоспоживання.

20 грудня 2023 року ректор і професорсько-викладацький колектив кафедри екології та охорони здоров’я оглянули обладнання, ознайомилися з лабораторними можливостями навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури, зосередили увагу на використанні портативних засобів для досліджень та навчального процесу.

Ректор ЗУНУ Оксана Десятнюк зазначила: «В умовах військової агресії росії проти України великої шкоди зазнає довкілля нашої держави. Ми повинні впроваджувати сучасні та ефективні методики навчання для визначення забруднень екології, зокрема  мілітарного походження. Вдячні нашим колегам із США за підтримку та допомогу. Переконана, що застосування передових технологій зміцнить нашу обороноздатність й сприятиме повоєнній модернізації України».

Передані портативні набори для тестування води DelAgua розроблено для перевірки критичних параметрів, зазначених у рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо якості питної води. За допомогою наборів можна досліджувати воду на мікробіологічну якість, визначати каламутність, вільний і загальний хлор, залізо, pH і температуру.

Також колектив ННІІПІ ЗУНУ та Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів зініціювали використання портативної лабораторії для моніторингу водних ресурсів громад Тернопільської області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *