Сьогодні: Четвер. 10.04.2025

ЗУНУ: «STEM-проєкт 2025» – крок у майбутнє науки та інновацій

ЗУНУ: «STEM-проєкт 2025» – крок у майбутнє науки та інновацій

У STEM-лабораторії Західноукраїнського національного університету відбулася урочиста церемонія нагородження фіналістів та переможців міської альтернативної онлайн-олімпіади природничо-математичного циклу «STEM-проєкт».

Захід організовано у межах співпраці класичного університету Тернополя та Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу. Його мета – підтримка талановитої молоді, розвиток їхніх наукових здібностей та популяризація STEM-напрямків серед учнівської молоді.

Усі учасники представили інноваційні рішення та продемонстрували високий рівень підготовки, розробивши математичні моделі, впровадивши елементи доповненої реальності у навчальний процес, а також дослідивши можливості штучного інтелекту для покращення міського середовища.

Тематика проєктів, що справді вразила журі та змусила замислитися над майбутнім науки і технологій: «Від досліду та експерименту – до математичної моделі», «Доповнена реальність в шкільному середовищі», «Розумне «Файне екомісто»: можливості штучного інтелекту». У межах події переможцями олімпіади було презентовано проєкт «Файне екомісто: можливості ШІ».

Як показали результати, онлайн-олімпіада сприяла самореалізації індивідуальних інтелектуальних здібностей, соціалізації талановитих учнів на компетентісно-зорієнтованій основі із застосуванням сучасних комунікаційних методик, популяризації природничих та математичних наук, профілізації в умовах НУШ.

Ця олімпіада стала не лише конкурсом, а й справжнім майданчиком для творчості, наукових відкриттів і перших кроків у майбутнє.

Під час урочистого заходу з вітальним словом до учасників звернулися проректор з науково-педагогічної діяльності Віктор Островерхов та директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу управління освіти і науки Тернопільської міської ради Галина Литвинюк. Вони відзначили високий рівень підготовки учасників, їхню креативність і прагнення до наукових звершень. Саме ці якості є основою для розвитку майбутньої наукової еліти України. Консультант ТКМЦНОІМ Оксана Соловей наголосила на важливості підтримки STEM-освіти у сучасному світі.

Директор навчально-наукового центру комунікацій Оксана Коваль та завідувач кафедри економічної кібернетики та інформатики Леся Буяк вручили учасникам подарункові сертифікати на унікальну можливість взяти участь у захопливому воркшопі «STEM-day», який відбудеться в STEM-лабораторії ЗУНУ у межах Всеукраїнського фестивалю «STEM весна – 2025».

Дуже приємно було також поспілкуватися під час заходу з грантодавцем проєкту «STEM-лабораторія ЗУНУ» Юрієм Вовчуком. Пан Юрій привітав учасників та заслухав презентацію одного з проєктів – «Розумне «Файне екомісто»: можливості ШІ», що викликало жваве обговорення серед гостей та експертів.

У заході також взяли участь професор кафедри міжнародної економіки Ігор Ліщинський, завідувач кафедри комп’ютерних наук Андрій Пукас, доцент кафедри економічної кібернетики та інформатики, гарант освітньої програми «Професійна освіта (Цифрові технології)» Оксана Башуцька, заступник директора ННЦК Анастасія Мартиневич, спеціалісти ННЦК: доцент кафедри фінансового контролю та аудиту Марія Шестерняк, доцент кафедри психології та соціальної роботи Марія Бригадир, директор навчально-наукового центру інформаційних технологій Ігор Романець, координатор STEM-лабораторії ЗУНУ Діана Бойко, вчителі тернопільських шкіл, викладачі класичного університету Тернополя.

Автор

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *