Зимовий заплив: у Тернополі збирали кошти на «Казковий автомобіль» (ФОТО)

У Тернополі любителі зимового плавання поєднали традиційні зимові запливи з благодійністю. На масштабному запливі збирали гроші, аби здійснити мрію учнів місцевого навчально-реабілітаційного центру. Зараз його відвідують 158 діток з вадами опорно-рухового апарату, 30 з яких пересувається на інвалідних візках.

Недавно у ЗМІ з’явилася інформація, що вихованці центру озвучили аудіоказки тернопільських авторів для своїх однолітків, які не можуть через проблеми із здоров’ям самостійно читати. Натомість містяни запустили флешмоб і здійснюють тепер мрію юних доброчинців. Діти з проблемами опорно-рухового апарату потребують спеціалізованого авто, щоб їздити на екскурсії, концерти, спортивні гуртки та інші заходи в місті й області.

Зараз небайдужі тернополяни запустили флешмоб і продають диски із записами аудіоказок усім охочим. За виручені кошти планують придбати автомобіль, який назвали казковим.

Тернопільські моржі вже десятки років привітно зустрічають поряд зі своїм будиночком у парку Топільче всіх, хто шукає відкритої води на свято Водохреща. Цьогоріч учасники громадської організації “Клуб любителів загартування та зимового плавання “Нептун” не лише зігрівали охочих зануритись у йорданську воду теплим чаєм, а й збирали пожертви на «Казковий автомобіль».

– Ми протягом дня дуже багатьом людям розказали про те, що діти з проблемами опорно-рухового апарату озвучили казки, і купівля диску – це повага до їхньої праці та бажання творити добрі справи, – розповідає морж із 25-річним стажем Яків Сидорук. – Всього придбали 10 дисків за ціною 100 гривень. Багато людей просто кидали у скриньку для благодійних внесків гроші.

Аби залучити якомога більше людей, нептунівці вперше вирішили нагодувати всіх, хто прийде на свято до водойми. Для цього закупили два велетенські казани – на 300 і 150 літрів. Вирішили варити плов під керівництвом справжнього знавця цієї страви – узбека Акбара Ісмаїлова із Самарканду. А кухарі села Яблунова, що завжди дивують смаколиками під час різних свят і фестивалів. навчили, як зварити рибну юшку і найсмачніший глінтвейн з домашнього натурального виноградного вина.

– Усі страви готували просто неба на дровах. І вже о 9 ранку їжа була готова, – розповідає очільник ГО “Нептун” Богдан Поломацканич. – Ціни були символічні й допомогли повернути затрати на продукти, а також гроші передали для благодійної акції “Казковий автомобіль”.

До речі, у начитуванні диску взяли участь 40 дітей, які навчаються в обласному навчально-реабілітаційному центрі. Презентували запис у квітні. Придбати дитячий диск і допомогти коштами для придбання «Казкового авто» можна у Тернополі: ЦУМ (відділ Коніка), мережі магазинів «Подільський фермер», мережі магазинів «ПРОДЛЮКС», мережі магазинів «Ксюша», мережі магазинів «Калина», ТРЦ «Подоляни» (від. «Вареники тут»), ПК «Березіль». В рамках акції «Казковий автомобіль» вже вдалося зібрати 6544 євро на придбання транспорту для . навчально-реабілітаційного центру.

– Висловлюємо щиру вдячність від усіх діток клубу «Нептун» за допомогу і підтримку благодійної акції «Казковий автомобіль», – зазначив організатор благодійної ініціативи Олег  Нитка. – А також усім тернополянам, хто придбав диски чи пожертвував кошти на «Казковий автомобіль». Ми поступово наближаємося до мети. Вже незабаром зможу розмістити фото автомобіля, який плануємо придбати.

А як взагалі у Тернополі моржують?

Організації любителів зимового плавання в місті вже понад три десятки років. Спільнота запрошує всіх долучатися до зимових занурень.

Найстарший місцевий морж – 72-річний Михайло Тихонович. Наймолодші – брати Жильченки, а також розпочав моржування правнук засновника клубу Михайла Рибака Дмитро Шамрай.

Збираються традиційно у парку Топільче біля облаштованого басейну із протічною водою.

Олена Мудра.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *