10 років тому від рук російських агресорів загинув перший бойовий генерал Сергій Кульчицький

10 років тому від рук російських агресорів загинув перший бойовий генерал Сергій Кульчицький

10 років тому загинув Герой України генерал-майор Сергій Кульчицький. Він став першим бойовим генералом, котрий загинув від рук російських агресорів ще у 2014 році, обороняючи рідну землю від російських окупантів і їхніх найманців.

Сьогодні у Львові в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася поминальна панахида, присвячена десятій річниці від дня загибелі Героя України, а на Полі почесних поховань Личаківського кладовища – покладання квітів до могили генерала.

Вшанувати пам’ять про Сергія Кульчицького прийшли представники духовенства і місцевого самоврядування, командування Західного територіального управління НГУ, ветерани, командири військових частин, побратими, рідні та друзі.

Із 2005-го по 2010-ті роки Сергій Кульчицький був командиром 2 Галицької бригади НГУ. У підрозділі пам’ятають легендарного генерала, а його сміливість, патріотизм і людяність є прикладом для гвардійців.

Сергій Кульчицький загинув 29 травня 2014 року на Донеччині. Поблизу Слов’янська, повертаючись з району гори Карачун, вертоліт, на борту якого знаходився генерал Кульчицький, був обстріляний та підбитий терористами. Разом з генералом загинули ще 11 осіб: п’ять військовослужбовців Національної гвардії та шість представників спецпідрозділу МВС України.

У громадах де жили та служили загиблі воїни також пройшли пам’ятні заходи. Гвардійці відвідали могили загиблих побратимів, поклали квіти і помолилися за світлу пам’ять полеглих героїв.

За виняткові військові заслуги перед Батьківщиною, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України генералу Сергію Кульчицькому присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Посмертно.

Надія НІМЕЦЬ. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *