21 липня: Міжнародний день морозива, Міжнародний день нездорової їжі

21 липня: Міжнародний день морозива, Міжнародний день нездорової їжі

21 липня в церковному календарі – день пам’яті святих преподобних Симеона й Івана.  Преподобний Симеон, Христа ради юродивий, і преподобний Іван були сирійцями, які жили в VI столітті в місті Едесі. З дитинства їх пов’язувала тісна дружба. Старший із них, Симеон, був неодружений і жив зі старою матір’ю. Іван же, щойно одружившись, жив із батьком (мати його померла) і з молодою дружиною. Обидва друзі належали до багатих сімей.

Одного разу вони вирушили до Єрусалима, де вступили до монастиря святого Герасима. Після деякого часу в обителі Симеон і Іван прийняли постриг і почали пустельне життя. Вони прожили в пустелі 29 років, досягли повної безпристрасності та високого духовного рівня.

Преподобний Симеон помислив, що їм слід послужити людям, і вирішив покинути пустельну самоту. Його сподвижник, святий Іван, також вирішив розділити з ним цей шлях. Ігумен обителі, Никон, відчинив їм ворота, і вони вийшли у світ, готові служити людям.

Що не можна робити

Дуже важливо цього дня не сваритися.

Не варто користуватися будь-якими гострими предметами.

Не можна базікати даремно.

Народні прикмети і традиції

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

дивилися, який сьогодні день: рівний дощ до гарного урожаю грибів;

якщо йде злива, то осінь видасться затяжною;

випав туман — чекайте на теплу погоду;

холодна ніч — до ранньої зими.

Цього дня народилися:

1882 рік — український художник-футурист, поет, теоретик мистецтва, літературний і художній критик, видавець Давид Бурлюк;

1906 рік — українська поетеса, публіцистка, літературна критикиня, діячка ОУН Олена Теліга;

1907 рік — український поет, археолог і політичний діяч, один з чільних діячів ОУН Олег Ольжич (Олег Кандиба).

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 21 липня:

356 рік до н. е. — в ніч проти 21 липня Герострат спалює Храм Артеміди в Ефесі;

365 рік — землетрусом частково руйнується одне з семи чудес світу — Александрійський маяк;

1542 рік — для боротьби із протестантизмом Папа Римський Павло III засновує Конгрегацію доктрини віри, орган, що контролював діяльність інквізиції;

1773 рік — Папа Римський Климент XIV видає буллу про заборону Ордена єзуїтів;

1774 рік — підписують Кючук-Кайнарджійський мирний договір, за яким було встановлено незалежність Кримського ханства;

1822 рік — створюють Першу Мексиканську імперію;

1831 рік — коронація Леопольда I, першого короля Бельгії;

1954 рік — підписують Женевську угоду, що завершила Першу індокитайську війну і визначила долю французьких колоній у цьому регіоні;

1969 рік — американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін в рамках польоту “Apollo 11” вийшли на поверхню Місяця;

1992 рік — сторожовий корабель Чорноморського флоту СКР-112 піднімає український прапор і вирушає до Одеси щоб увійти до складу ВМС України;

2013 рік — вступає на престол король Бельгії Філіп I.

Який сьогодні день в Україні і світі

21 липня в Україні і світі святкують Міжнародний день морозива. Це свято, яке полюбили як діти, так і дорослі, адже морозиво дарує відчуття прохолоди в спекотні літні дні. Історія Міжнародного дня морозива пов’язана з президентом США Рональдом Рейганом. 1984 року він оголосив третю неділю липня Національним днем морозива, щоб вшанувати цей смаколик, яким насолоджується понад дев’яносто відсотків американців.

Міжнародний день нездорової їжі. Це жартівливе свято, присвячене фастфуду та іншій не корисній їжі, яка з’явилася від 19 століття. Приблизно в цей час в Америці почала з’являтися їжа на новий манер, багата на холестерин. Нездорова їжа часто називається «пустими калоріями». Вона навантажує наш організм надмірною кількістю жиру, цукру й солі, при цьому містить дуже мало харчових волокон, вітамінів і мінералів. Саме такими прийнято вважати цукерки, гамбургери, солодкі напої, кондитерські вироби, картоплю фрі тощо.

День металурга в Україні. Щороку припадає кожну третю неділю липня. Офіційно працівники металургійної галузі приймають привітання з професійним святом від 1993 року. 2006 року назву свята змінили на День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *