27 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

27 січня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (ООН), Всесвітній день молоковідсмоктувача, День непоєднуваних кольорів в одязі, Міжнародний день портвейну.

В Ісландії – День сонячної кави, в США – День подяки своєму наставнику, День табельних годин, День Томаса Креппера, День науково-популярного журналу “National Geographic”, в Грузії – День Святої Ніно, у В’єтнамі – День миру, в Німеччині – День пам’яті жертв націонал-соціалізму, в Канаді – День сімейної грамотності, в Туркменістані – День захисника Вітчизни, в Сербії – День святого Сави, День духовності, в Польщі – День працівників державних служб зайнятості, в Італії – День пам’яті, в Монако – День святої Девоти.

Пам’ятні дати, річниці та події

27 січня 1860 року вийшло повне видання “Кобзаря” Тараса Шевченка.

У 1880 році Томас Едісон, американський винахідник і підприємець отримав в США 1093 патенти і близько 3 тисяч в інших країнах світ, творець фонографа, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратуру, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання, саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово “алло”, – запатентував електричну лампу розжарювання.

У 1926 році в Лондоні винахідник Джон Лоджі Бейрд провів демонстрацію першого телевізора.

У 1948 році стартували продажі в США магнітофонів – Wire Recording за 149 доларів.

У 1967 році під час тренувального польоту загорівся американський космічний корабель Аполлон-1, всі члени екіпажу загинули. Трагедія сталася в рамках наземних випробувань на стартовому комплексі №34 космічного центру ім.Кеннеді. Вогонь забрав життя астронавтів в. Гріссома, Е.Уайта і Р. Чаффі.

У 1967 році в цей день був підписаний “Договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла”, що став основою міжнародного космічного права. Спочатку договір уклали Сполучені Штати Америки, Великобританія і Радянський Союз, а сьогодні більше 100 країн є державами-учасниками договору.

У першій статті документа говориться: “Дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла, здійснюються на благо і в інтересах усіх країн, незалежно від ступеня їх економічного або наукового розвитку, і є надбанням всього людства”. Також серед принципів: заборона для держав-учасниць розміщення ядерної зброї або будь-якої іншої зброї масового знищення на орбіті Землі, установки її на Місяці або будь-якому іншому небесному тілі, або на станції в космічному просторі.

Договір обумовлює використання Місяця та інших небесних тіл тільки в мирних цілях, і прямо забороняє їх використання для випробування будь-якого роду зброї, проведення військових маневрів або створення військових баз, споруд і укріплень. Проте, договір не забороняє розміщення звичайних озброєнь на орбіті Землі.

У 1983 році була завершена проходка найдовшого підводного тунелю Хонсю – Хоккайдо (Сейкан) – 53,85 км.

Яке нині церковне свято

Православна церква 27 січня вшановує пам’ять рівноапостольної Ніни, просвітниці Грузії. У народі день назвали Нінін, “Ніна – обряди худоби”. У цей день доглядають за худобою особливим чином.

Що не можна робити

Не можна сидіти без діла і довго спати. Великим гріхом вважається ігнорування домашніх тварин. 

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

дерева покривалися інеєм – до тепла;

білі хмари – до холоднечі;

мороз і йде сніг – до потепління;

розкаркалися ворони – до хуртовини. 

Іменини

Іменини у Мойсея, Павла, Адама, Сергія, Прокла, Макарія, Марка, Веніаміна, Іллі, Ніни, Йосипа і Степана, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *