27 травня: які свята, цікаві дати й події припадають на цей день

27 травня: які свята, цікаві дати й події припадають на цей день

27 травня – день пам’яті мученика Ісидора. Жив на острові Хіосі, був воїном за часів правління імператора Декія. Тоді були часи ідолопоклонництва, але чоловік сповідував християнство, тому відмовився приносити жертви язичницьким богам. За це його піддали страшним мукав і в кінці кінців навіть відрізали язик. Але навіть це не завадило Ісидору прославляти Христа. Помер мученик після того, як йому відтяли голову.

В народі вірили, що сон проти 27 травня часто збувається, тому його варто запам’ятати.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 27 травня:

1753 рік – завершується будівництво Андріївської церкви в Києві;

1821 рік – засновують Миколаївську астрономічну обсерваторію;

1895 рік – англійський винахідник Бірт Акрес отримує патент на кінопроєктор;

1900 рік – на парламентських виборах у Бельгії вперше у світі випробували систему пропорційного представництва;

1916 рік – президент США Вудро Вільсон закликає після Першої світової війни створити Лігу Націй;

1921 рік – Афганістан оголошує про свою незалежність;

1926 рік – в штаті Міссурі споруджують пам’ятник Гекльберрі Фіну й Тому Соєру;

1930 рік – Річард Дрю отримує патент на “прозору целофанову липку стрічку” – скотч, яку використовували для захисту скла автомашини під час фарбування кузова;

1933 рік – відбувається прем’єра мультфільму Волта Діснея “Троє поросят”;

1937 рік – у Сан-Франциско урочисто відкривають міст над протокою Золоті Ворота – один із найкрасивіших у світі;

1944 рік – в Парижі відбувається прем’єра спектаклю Жана-Поля Сартра “Виходу немає”;

1950 рік – відбувається теледебют Френка Синатри на каналі “NBC”;

2002 рік – музикант Алан Паркер стає лицарем і з можливістю додавання до свого імені приставки “сер”;

2009 рік – на базі Національного авіаційного університету створюють Інститут Аеронавігації;

2015 рік – прокуратури Швейцарії та США заарештували 7 вищих посадовців ФІФА та загалом 14 осіб – за звинуваченням у корупції, рекеті, шахрайстві та відмиванні грошей.

Який день в Україні і світі

27 травня в Україні святкують День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Щороку припадає на останню суботу травня. Вперше відсвяткували 1999 року згідно з указом президенту України. Дату створили для того, щоб заохотити працівників поліграфічних видань. Цікавий факт: в Україні друкарські верстати з’явилися ще в XV столітті, тому в нашій країні друкарська справа має власну давню історію. Найбільшим витвором друкарського мистецтва вважається Острозька Біблія, яку видали 1581 року.

День захисту від Сонця. Святкування припадає на цей період, адже попереду спекотне літо з сонячними відпустками та днями на пляжі. Головна мета цього дня – поінформувати людей про важливість захисту від сонячних променів та використання сонцезахисного крему. Ще в давні часи почали захищати шкіру від сонця. Наприклад, у давніх єгиптян був лосьйон від засмаги, щоб підтримувати світлу шкіру. Зараз вже відомо, що ультрафіолетове проміння – серйозна загроза для здоров’я, адже надмірне перебування на сонці може спричинити навіть рак шкіри.

День народження скотча. Скотч – липка стрічка, яку сьогодні використовують кожного дня в різних сферах життя. Його винахідником вважається Річард Дрю з США. Він працював лабораторним техніком у компанії Minnesota Mining and Manufacturing, де виготовляли наждачний папір, а також досліджували властивості целофану. Якось Річард побачив, що під час фарбування автомобіля фарба може потрапляти на інші частини, що робить кінцевий результат неохайним. Тому технік вирішив розробити липку стрічку, яка б допомогла вирішити цю проблему.

Всесвітній день інтер’єру і День дизайнера інтер’єрів. Подія була започаткована Міжнародною федерацією архітекторів та дизайнерів інтер’єру 2004 року. А саму федерацію утворили ще 1963 року. Варто зазначити, що інтер’єр дуже важливий для людини, адже він допомагає створити атмосферу для комфортного та здорового життя.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *