29 вересня: в Україні – День пам’яті трагедії Бабиного Яру, Всесвітній день серця

29 вересня: в Україні – День пам’яті трагедії Бабиного Яру, Всесвітній день серця

29 вересня – день пам’яті преподобного Киріака Відлюдника. Жив він у Карфагені і став читцев в досить юному віці. Від дитинства цікавився церковними книгами, життям святих, відвідував храм. Якось вирішив Киріак, що йому потрібно вирушити до пустелі, відшукати там святе місце і жити відлюдником, молячись щодня Господу.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 29 вересня:

1515 рік — підписують “вічний мир” між Францією та Швейцарією;

1669 рік — Михаїл I стає Королем Речі Посполитої;

1789 рік — Конгрес США голосує за створення американської армії;

1793 рік — в британському спортивному журналі вперше згадують про гру в теніс;

1829 рік — після реорганізації лондонської поліції у Великій Британії засновують Скотленд-Ярд, офіційне поліцейське розслідувальне управління;

1897 рік — у театрі “Олімпо”, що в Буенос-Айресі, на прем’єрі вистави “Креольський суд” вперше виконують танго;

1922 рік — в Звенигородці на Черкащині під час інспірованого більшовицькими агентами “з’їзду” отаманів Холодного яру, арештовують більшість цих отаманів;

1926 рік — закрита й проголошена музеєм Києво-Печерська лавра;

1938 рік — засуджують до страти українського письменника, бандуриста Гната Хоткевича;

1941 рік — початок масових убивств у Бабиному Яру;

1954 рік — засновують Європейську організацію з ядерних досліджень.

Цього дня народилися:

1844 рік — український (галицький) письменник, греко-католицький священик Осип Барвінський;

1993 рік — український гімнаст, багаторазовий призер Чемпіонатів Європи, світу, Європейських ігор та Універсіад Олег Верняєв;

1995 рік — український актор театру та дубляжу фільмів, композитор, музикант, автор та виконавець пісень Руслан Драпалюк.

Який день в Україні і світі

29 вересня в Україні вшановують День пам’яті трагедії Бабиного Яру. За офіційними даними лиша за два дні (29 і 30 вересня) в Бабиному Яру загинуло близько 34 тисяч мирного населення. Більшість жертв були ромами і євреями, проте загинуло там і чимало українців. Водночас не лише жителів Києва, але й біженців, які евакуювалися і покинули рідні домівки в момент нападу нацистської Німеччини. Трагедія Бабиного Яру згадується на державному рівні як приклад ксенофобії, нацистської ідеології та расизму.

Також 29 вересня День отоларинголога. Цих лікарів часто називають ЛОРами або “вухо-горло-ніс”. І дійсно вони спеціалізуються саме на захворюваннях цих органів, патологіях шиї та голови. Отоларингологія почала формуватися в окрему науку ще в середині XVIII століття, тоді анатомію вуха, носа і горла було достеменно вивчено. Також у той період розробили особливі інструменти, які допомагали досліджувати ці органи.

А ще 29 вересня Національний день кави. Найпопулярнішим це свято є в англомовних країнах, зокрема в США. Про походження улюбленого тисячами людей напою існує чимало легенд, одна перші згадки про плоди кавового дерева з’явилися в XV столітті в монастирях біля міста Мохи в Ємені. Згадувалося, що ченці, які там жили, обсмажували, а потім варили зерна, які привозили з Ефіопії.

29 вересня Міжнародний день поширення інформації про продовольчі втрати і харчові відходи. Подія була створена 2019 року за ініціативи Генеральної асамблеї ООН для того, щоб підвищити суспільну свідомість щодо важливості цієї проблеми і шляхів її вирішення.

Також 29 вересня Всесвітній день серця. Щороку через серцеві захворювання помирає близько 17 мільйонів людей в усьому світі. Прогнози також невтішні, адже вони вказують, що до 2030 року від інфаркту або інсульту буде помирати вже близько 23 мільйонів осіб. Саме тому і було створено Всесвітній день серця. Ідею подав колишній президент Всесвітньої федерації серця (WHF) Ентоні Баєс де Луна. Тому 1999 року Всесвітня федерація серця і ВООЗ разом оголосили про створення окремої події.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *