3 види вентиляторів для ПК з підсвічуванням та їх особливості

Деталі для повітряного охолодження комп’ютера, особливо ігрового, можуть бути не тільки ефективними, але і яскравими та привабливими. Для цього існують RGB вентилятори для корпусу, а також моделі з технологією Fixed RGB та ARGB. Кожен вид має свої особливості, але всі вони створені для того, щоб приносити естетичне задоволення та створювати особливу атмосферу. Обирати кулер потрібно уважно, щоб він відповідав вимогам користувача і був сумісним з іншими деталями.

Вентилятори Fixed RGB

Існують моделі, у яких є вся палітра веселки, але вона фіксована для кожного діода у стрічці та не регулюється. Вони називаються Fixed RGB — статичне різнокольорове підсвічування. З кожним кроком колір переходить по градаціях та створює ефект веселки. Вентилятори з фіксованими режимами підключаються через звичайні роз’єми на материнській платі або за допомогою Molex.

Вентилятори RGB

Як і попередні моделі, ці вентилятори мають звичні роз’єми для управління лопатями, але підсвічування їх регульоване. Такі кулери дозволяють змінювати:

  • колір підсвітки;
  • яскравість світіння;
  • різні режими роботи.

Літери RGB у назві говорять про те, що вентилятор світитися мільйоном різних відтінків, але в момент часу система може відтворювати лише один колір і лише по всій окружності. Це найдоступніша і найпопулярніша модель в моддингу.

Вентилятори ARGB

Вентилятори ARGB мають найширший функціонал, який дозволяє керувати підсвічуванням. Вони можуть відтворювати мільйони відтінків різних кольорів та їх варіації одночасно, створювати ефект веселки, пропелера або стрілкового годинника. 

Такі вентилятори вміють показувати відразу всі відтінки або світити кожним кольором по черзі. Також є керування діодами по черзі, коли включено лише кілька з них та висвітлюється тільки частина лопатей. Різноманітність таких ефектів досягається за допомогою технології адресованих діодів, а можливості вентиляторів ARGB обмежені лише рамками програмного забезпечення та фантазією користувача.

Тенденція до підсвічування компонентів комп’ютера стала справжнім мистецтвом. Світяться навушники, клавіатури, комп’ютерні мишки і навіть дроти від блоку живлення. Сучасні вентилятори для корпусу ПК стали виглядати яскравіше та стильніше. Проте, не варто забувати, що основна їх функція — створення достатнього потоку повітря для нормальної роботи пристрою.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *