7 квітня: в Україні – День геолога, Всесвітній день здоров’я, Міжнародний день бобра

7 квітня: в Україні – День геолога, Всесвітній день здоров’я, Міжнародний день бобра

7 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Георгія Сповідника, митрополита Митиленського. Від самої юності він хотів стати ченцем. В той час імператором був Лев Ісаврянин, який проводив політику іконоборства. Георгій же сповідував вшанування ікон, за що його прозвали Сповідником. За часів правління Костянтина Порфірородного став архієреєм кафедри у Митилені. Вів чисте та цнотливе життя, завжди допомагав нужденним. Наприкінці життя Георгія імператором став іконоборець Лев Вірменин, тому митрополита вигнали до Херсонесу, де він і помер.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 7 квітня:

529 рік — після 14-місячної роботи римських юристів оприлюднюють Кодекс Юстиніана;

1348 рік — чеський король і імператор Священної Римської імперії Карл IV засновує у Празі Карлів університет — перший у Центральній Європі;

1652 рік — голландець Ян Ван Рібек засновує в Південній Африці форт Кейптаун;

1738 рік — Папа Климент XII особливою буллою звинувачує “вільних каменярів” в лицемірстві, удаванні, єресі і збоченнях;

1789 рік — Селім III стає османським султаном і почав спроби реформ;

1795 рік — у Франції ухвалюють закони 18 жерміналя, що запроваджують метричну систему та десятичну грошову систему, засновану на франку;

1805 рік — прем’єра Симфонії № 3 Бетховена в Театрі an der Wien;

1827 рік — англійський фармацевт Джон Вокер винаходить сірники;

1906 рік — виверження вулкана Везувій спустошує Неаполь;

1927 рік — здійснюють першу публічну телепередачу на велику відстань: з Вашингтона до Нью-Йорка показують виступ міністра торгівлі США Герберта Гувера;

1948 рік — набуває чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ);

1964 рік — IBM анонсує обчислювальну систему System/360;

1969 рік — символічна дата народження Інтернету, публікація RFC 1;

1992 рік — Республіка Сербія проголошує незалежність;

2017 рік — бомбардування авіабази Шайрат.

Цього дня народилися:

1871 рік — український письменник Борис Лазаревський;

1876 рік — український філолог-славіст і мистецтвознавець Іларіон Свєнціцький;

1919 рік — український історик, мовознавець, орієнталіст, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету Омелян Пріцак.

Який день в Україні і світі

7 квітня в Україні святкують День геолога. Професійне свято щороку припадає на першу неділю квітня. Подія була створена ще 1966 року за ініціативи геологів. 1995 року за наказом президента Леоніда Кучми святкування продовжилося. Геологи займаються тим, що досліджують літосферу, виявляють родовища корисних копалин, вивчають фізичні властивості надр Землі.

Всесвітній день здоров’я. Свято було створене 1950 року, а дату святкування обрали на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яке відбулося 1948 року. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб наголосити на важливості здоров’я в житті людини, залучити людство до вирішення ментальних та фізичних проблем, підвищити поінформованість про різні захворювання тощо. Завдяки Всесвітньому дню здоров’я привертається увага світової спільноти до важливих проблем охорони здоров’я, з якими щодня стикається людство.

Міжнародний день бобра. Свято було створене 2009 року, а дату святкування обрали на честь дня народження Дороті Річардс, яка протягом 50 років вивчала цих тварин. В екології нашої планети бобри відіграють надзвичайно важливу роль, адже вони будують греблі, відновлюють водно-болотні угіддя, зменшують наслідки повеней та засух, очищують водойми тощо.

Міжнародний тиждень тромбона. В цей період відбувається вшанування багатогранного і багатого голосу тромбона. Тиждень об’єднує митців, виконавців та шанувальників з усього світу. Тромбон вважається одним з найскладніших для опанування духових інструментів. Його часто називають “духовою скрипкою”.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *