7 неймовірно ароматних  зимових супів зі всього світу

7 неймовірно ароматних зимових супів зі всього світу

Взимку без супу не обійтися. Він і наситить, і зігріє, і душу потішить. У жителів різних країн є свої улюблені супи, якими можна урізноманітнити ваш стіл, і вони ідеально підійдуть для обіду в холодну пору. «Наш ДЕНЬ» зібрав для вас найкращі рецепти смачних зимових супів з усього світу – густих, наваристих і ароматних.

Знаменитий болгарський гуляш (бограчгуйяш)

Потрібно: 1 кг яловичини без кісток, 4-5 смужок бекону або свинячий жир (можна взяти і олію), 300 г цибулі ріпчастої, 3 ст. л. паприки, сіль, кмин, часник, 1 кг картоплі, 140 г перцю (солодкий зелений або червоний), 1 помідор, 2-3 л води або бульйону.

Для галушок: 80 г борошна, 1 яйце, сіль.

Приготування: соковите м’ясо з безліччю сухожиль (лопаткова частина, заріз, гомілка) нарізати кубиками розміром 1,5-2 см. У розтопленому жирі (або олії) підсмажити до золотистого кольору дрібно нарізану цибулю. Зменшити вогонь, покласти в не дуже гарячий жир паприку, швидко перемішати, негайно ж додати м’ясо, потовчений часник, змішаний із кмином, підлити трохи води і, зрідка помішуючи, продовжувати тушкувати на слабкому вогні. За необхідності додавати воду, але завжди потроху, щоб м’ясо не варилося, а тушкувалось в малій кількості рідини. Тим часом очистити і нарізати кубиками розміром 1 см картоплю, зелений перець, помідори, а також приготувати галушки. Коли м’ясо буде майже готове, дати соку випаруватися, щоб у каструлі залишився лише жир. Додати до м’яса картоплю, добре перемішати і тушкувати, поки картопля не стане «скляніти», тоді підлити бульйон або воду, покласти зелений перець і помідори. Коли картопля майже звариться, безпосередньо перед подачею на стіл покласти в суп галушки і дати їм зваритися. Остаточно густина супу регулюється шляхом додавання бульйону або води, після чого знову потрібно посолити. Як приготувати галушки? З борошна, яйця і солі (без води) замісити круте тісто. Розкачати його на посипаній борошном дошці в лист товщиною близько 1 мм, потім обсипаними борошном руками відщипувати від нього безформні шматочки розміром, приблизно, з ніготь. Ці шматочки варити в киплячому супі. Коли тісто буде готове (через 3-4 хвилини), воно спливе на поверхню.

Німецький густий піхельштайнер

Потрібно: 600 г трьох видів м’яса (свинини, яловичини, курятини або телятини), 2 цибулини, 750 г картоплі, 1 корінь селери (близько 200 г), 3 моркви, 1 стебло цибулі-порею, сіль, порошок солодкої паприки, 1 пучок петрушки, м’ясний бульйон або вода.

Приготування: наріжте м’ясо шматочками. Очистіть і дрібно наріжте цибулю. Очистіть інші овочі. Картоплю і селеру поріжте кубиками, моркву – товстими кружечками. Цибулю-порей порізати тонкими кільцями. По черзі складіть в каструлю м’ясо, картоплю та інші овочі. Залийте гарячим бульйоном або просто водою так, щоб тільки покрила верхній шар. Посоліть і приправте порошком паприки. Варіть під кришкою на слабкому вогні приблизно 1,5 години. Петрушку наріжте, за хвилину до кінця приготування додайте її в суп.

Палестинський суп із червоної сочевиці та гарбуза

Потрібно: 3 ст. л. оливкової олії, 4 зубчики часнику, 3 середні морквини, 2 стебла селери, 1 середня цибулина, 1 ч. л. меленого кмину, 1/2 ч. л. сушеного перцю чилі, 400 г гарбуза, сіль і мелений чорний перець за смаком, 1,5 л курячого бульйону або води, 1 чашка червоної сочевиці, петрушка і паприка для прикраси.

Приготування: добре нагрійте олію в каструлі з товстим дном або в сковороді, покладіть дрібно нарізані часник, моркву, селеру і цибулю і смажте, весь час помішуючи, 12-14 хвилин. Потім додайте кмин, чилі, порізаний на кубики гарбуз, сіль, перець і тушкуйте, поки гарбуз не стане м’яким. Додайте бульйон і сочевицю і доведіть до кипіння. Якщо тушкували овочі в сковороді, покладіть їх із сочевицею в каструлю, влийте бульйон і продовжуйте готувати там. Зменшіть вогонь і варіть, прикривши кришкою, хвилин 20, поки сочевиця не розвариться. Дайте супу трохи охолонути і доведіть до стану пюре з допомогою блендера. Розкладіть в тарілки, прикрасьте петрушкою, паприкою і подавайте з коржем та шматочками лимона (за бажання).

Американський чаудер

Потрібно: 200-300 г бекону, 400 г замороженої або консервованої кукурудзи, 3-4 картоплини, 1 л курячого бульйону, 500 мл вершків (10%), 2 ст. л. борошна, 1 стебло селери, 1 болгарський перець, 1 головка ріпчастої цибулі, 200 г твердого сиру, сіль, чорний мелений перець.

Приготування: бекон нарізати маленькими кубиками і злегка підсмажити на ложці олії в каструлі, де будете готувати суп. Потім вийняти. Покласти туди дрібно нарізану цибулину і тушкувати до готовності. Нарізати картоплю, викласти її в каструлю і влити курячий бульйон. Варити 15-20 хвилин, щоб картопля при розтиранні дерев’яною лопаткою розминалася в пюре. Тим часом дрібно нарізати болгарський перець, селеру і обсмажити їх окремо на сковороді, додавши до них заморожену кукурудзу (якщо вона консервована, її потрібно буде покласти в готовий бульйон). Коли перетворите картоплю в пюре, додайте в бульйон вершки, розмішайте з борошном і ретельно перемішайте, щоб не було грудок. Потім покладіть в суп підсмажений бекон, овочі та кукурудзу (якщо використовуєте консервовану). Знову треба довести суп до кипіння і покласти в нього частину тертого сиру, залишити «томитися» хвилин на 10. Перед подачею на стіл прикрасьте суп тертим сиром і зеленню.

Гостра мексиканська тортилья

Потрібно: 1 перець чилі, 400 г нарізаних кубиками помідорів, 2 ст. л. олії, 3 очищених зубчика часнику, 1 середня цибулина, 1,5 л курячого бульйону, сушена кінза, 600-700 г вареної курячої грудки, нарізаної шматочками, сіль і мелений чорний перець, 150 г натертого твердого сиру, 1-2 нарізаних кубиками авокадо, сметана, шматочки лайма для сервірування, кукурудзяні чіпси.

Приготування: підсмажте перець чилі в сковорідці з товстим дном на сильному вогні, періодично повертаючи. Видаліть насіння і подрібніть в блендері разом з помідорами. Обсмажте часник і цибулю в олії до золотистого кольору, перекладіть їх в блендер з помідорами і чилі та подрібніть до однорідної маси. Залийте томатну суміш в каструлю і варіть на середньому вогні до кипіння 8-10 хвилин. Додайте бульйон і кінзу, знову доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь і варіть 15 хвилин. Покладіть курку, сіль, перець і знову нагрійте. Перед подачею розкладіть в тарілки чіпси (залишивши небагато для сервіровки) і налийте зверху суп, прикрасьте сиром, шматочками авокадо, чіпсами і сметаною. Подавайте з шматочками лайма.

Пряне грузинське харчо

Потрібно: 400 г яловичини, 3 цибулини, 4 ст. л. рису, 500 г помідорів, кріп, петрушка, кінза за смаком, 1 зубчик часнику.

Приготування: у каструлю налийте 2-2,5 л холодної води, закладіть нарізане шматочками м’ясо і кісточки і поставте на вогонь. Коли вода закипить, зніміть піну, зменшіть вогонь і залишіть варити на годину-півтори. За півгодини до закінчення варіння в бульйон можна додати корінь петрушки або селери і посолити за смаком. Тим часом дрібно поріжте цибулю і трохи обсмажте її в олії на повільному вогні. Коли цибуля почне набувати золотистого кольору, додайте до неї м’ясо з бульйону (вогонь під ним вимикніть) і смажте хвилин 5. Потім додайте кілька столових ложок бульйону і тушкуйте під закритою кришкою хвилин 15. Поки м’ясо і цибуля тушкуються, приготуйте помідори. Помийте, зробіть хрестоподібні надрізи і залийте на кілька хвилин окропом. Потім легко зніміть шкірку і наріжте невеликими кубиками. Викладіть їх у сковороду до м’яса і цибулі і тушкуйте 10 хвилин. Вміст сковороди відправте в бульйон, який вже знову на плиті та от-от закипить. Після закипання у бульйон засипте рис. Дайте супу 5 хвилин покипіти, зменшіть вогонь до середнього і додайте спеції, а після цього – товчений часник і дрібно посічену зелень (кріп, петрушку, кінзу) і відразу вимикайте. Перед тим, як подавати суп на стіл, дайте йому настоятися.

Угорський суп з цвітною капустою, паприкою і галушками

Потрібно: 1/3 склянки борошна, 0,5 ч. л. солі, 6 ст. л. охолодженого вершкового масла, 1 яйце, 1,5 штуки гострого перцю (тим, хто не любить гострого, можна замінити болгарським), 1 велика цибулина, 1,5-2 л овочевого бульйону або води, 1 маленька головка цвітної капусти, 1 середня морква, очищена і дрібно нарізана, сіль, мелений чорний перець, 1 невеликий пучок петрушки.

Приготування: зробіть галушки. Для цього в мисці перемішайте борошно і сіль, додайте 4 ст. л. вершкового масла і перетріть борошно з маслом, поки вони не скачаються в грудочки розміром з горошину. Додайте яйце, замісіть тісто. Поставте в холодильник. Масло, що залишилося, покладіть в каструлю. Розігрійте і обсмажте до м’якості дрібно нарізані перець і цибулю. Налийте бульйон або воду, покладіть розібрану на суцвіття цвітну капусту і моркву. Приправте сіллю і перцем, доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь до середнього і готуйте, помішуючи, поки овочі не стануть м’якими, близько 15 хвилин. Чайною ложкою відщипуйте шматочки тіста і кидайте їх в киплячий суп (приблизно по половині ложки), варіть 3 хвилини. Розлийте в тарілки і прикрасьте петрушкою.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *