8 серпня – день пам’яті мученика Єрмолая та інших. Єрмолай, Єрмократ та Єрміпп були священниками в Никодимії в часи, коли християни піддавалися жорстоким гонінням з боку язичницьких правителів. Ховалися святі в різних місцях та не забували навертати людей до істинної віри. Якось були схоплені язичниками, які вирішили умертвити мучеників мечем після того, як ті відмовилися поклонитися ідолам.
8 серпня вважалося найкращим днем для збирання лікарських трав, адже наші предки вірили, що цієї дати трави набувають особливої цілющої сили.
Пам’ятні дати
Календар важливих подій в Україні та світі за 8 серпня:
449 рік – скликають другий Ефеський собор;
626 рік – аварів розбивають під обложеним Константинополем, частина слов’ян виходить з-під їхньої влади, заснувавши державу Само, відкривається шлях булгарам до завоювань на Балканах;
1648 рік – яничари скидають з престолу і страчують душевнохворого османського султана Ібрагіма;
1786 рік – Мішель Паккар першим підкорює найвищу вершину Європи – Монблан;
1815 рік – Наполеон вирушає в заслання на острів Святої Єлени;
1899 рік – американець А. Маршалл отримує патент на холодильник;
1944 рік – у Берліні вісім німецьких офіцерів, яких звинуватили у підготовці замаху на Гітлера, у тому числі фельдмаршала фон Віцлебена, вішають на струнах від піаніно;
1949 рік – у Страсбурзі відбувається перша сесія Ради Європи;
1965 рік – у Шешорах (Івано-Франківська область) відбувається мітинг з нагоди відкриття пам’ятника Тарасові Шевченку;
1966 рік – у Китайській Народній Республіці оголошують про початок “культурної революції”;
1967 рік – у Бангкоку (Таїланд) засновують Асоціацію держав Південно-Східної Азії (АСЕАН);
1974 рік – президент США Річард Ніксон оголошує, що йде у відставку в зв’язку з Вотергейтським скандалом;
1998 рік – американець Майкл Кірні стає наймолодшим магістром наук (у біохімії) – диплом він отримує у віці 14 років 8 місяців;
2000 рік – учені Великої Британії, США й Італії офіційно оголошують про початок дослідів із клонування людини;
2004 рік – вводять в дію другий енергоблок Хмельницької АЕС;
2012 рік – президент України Віктор Янукович підписує антиукраїнський Закон про мови Колесніченка-Ківалова;
2017 рік – компанія Coca-Cola встановлює перший в історії тривимірний білборд.
Цього дня народилися:
1883 рік – український церковний та громадський діяч, учасник українізації церковного життя на Волині 20-30-х рр Іван Власовський;
1986 рік – українська тенісистка, заслужена майстриня спорту Катерина Бондаренко;
1989 рік – український футболіст, півзахисник Тарас Степаненко.
Який день в Україні і світі
8 серпня в Україні святкують День військ зв’язку Збройних Сил України. Професійне свято, яке з’явилося 2000 року після підписання президентом України відповідного указу. Дату обрали невипадково. Саме цього дня 1920 року на основі колишнього Юнкерського училища Костянтинівки у Києві відкрились військово-інженерні курси (другий рік навчання). Військові зв’язківці сьогодні є частиною всіх видів військ. А в умовах війни – дуже затребуваною професією.
Міжнародний день альпінізму. Своє професійне свято цього дня святкують всі ті, хто не боїться висоти і завжди готовий підкорити нову вершину. Заснували свято на честь підкорення найвищого піку Альп – Монблан (4810 метрів над рівнем моря). Сталося це 1786 року, коли лікар за професією Мішель-Габріель Паккард та провідник Жак Бальма за 24 години дісталися до вершини гори. Сучасний рекорд становить майже 5 годин і належить іспанцю Кілліану Джорнету.
Всесвітній день кішок. Всі любителі цих домашніх тварин можуть провести цей день зі своїми улюбленцями. Створили свято з метою привернення уваги до важливості кішки в житті людини, загострити проблему тих котів, які втратили свої домівки. Запровадили свято за ініціативи Міжнародного фонду добробуту тварин, а перше святкування відбулося 2002 року. Цього дня кожен може приєднатися до святкування, навіть якщо поки що у вас немає своєї домашньої тваринки. Вперше кішку одомашнили 4000 років тому. А сьогодні вони вважаються одними з найпопулярніших домашніх тварин в світі.
Міжнародний день нескінченності. Заснував таке цікаве свято філософ, поет, письменник-фантаст і журналіст Жан-П’єр Аді Феньйо. Популярність Жан-П’єр Аді Феньйо здобув 1987 року як філософ, який працював на вулиці. Головна мета дня полягає в просуванні філософії як науки та філософії для звичайної людини.