9 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

9 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються День Повітряних поцілунків, День книголюбів, Міжнародний день корінних народів світу, Міжнародний день коворкінгу.

В Японії – День обіймів, День пам’яті жертв атомного бомбардування Нагасакі, в Бельгії – свято дерева радості, в Токелау, Самоа – День батька, в ПАР – День жінок, в США – День захисту лісу від пожежі, День “димняшки”, День Перемоги в штаті Род-Айленд, День польки, День віце-президента, День рукостискання, День рисового пудингу, в Зімбабве – День національних героїв, в Суринамі – День корінних народів, в Канаді – День миротворців, в Гренаді – карнавальний понеділок, в Монако – свято святого Романа, в Сінгапурі – День Республіки.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1173 році в Італії почалося будівництво Пізанської вежі.

У 1483 році у Ватикані відбулося відкриття Сикстинської капели.

У 1859 році американський винахідник Натан Еймс запатентував ескалатор, правда, тоді він назвав цю безперервно рухому конструкцію “сходами, що крутяться”. В цілому, патент саме на “ескалатор” вперше отримав його співвітчизник – Джесс Рено 33 роки потому. Але винахід Еймса стало прототипом прекрасно всім знайомого пристрою.

У 1942 році в цей день пройшов “Матч смерті” в окупованому гітлерівцями Києві. Поєдинок між київськими футболістами і німецькими, зіграний в самий розпал Другої світової, став одним з найтрагічніших в історії футболу.

Яке нині церковне свято

Православна церква 9 серпня вшановує пам’ять великомученика і цілителя Пантелеймона. Інші назви дня: “Пантелеімон качанний”, “капустяні щі”, “Палій”. За старих часів 9 серпня починався останній збір лікарських трав.

Що не можна робити

Не бажано виходити в поле, якщо справа йде до дощу. Це час сильних гроз, а ви будете найвищою точкою в полі.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

мурахи закладають входи в мурашник – скоро буде дощ;

сильно стрекочуть коники – до ясної і сухої погоди, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares