Африканська спека і тропічні дощі

Африканська спека і тропічні дощі

Синоптики прогнозують аномальну погоду влітку

Яким буде літо 2020 року – питання, яке хвилює майже кожного жителя нашої планети. Група експертів зробила бюлетень із глобального сезонного клімату для Всесвітньої метеорологічної організації, – пише РБК Україна. Фахівці приголомшили новиною – майбутнє літо буде дуже спекотним, але в деяких країнах воно супроводжуватиметься рясними опадами. Це пов’язано зі змінами клімату, а точніше – глобальним потеплінням.
Стійкої погоди цього літа чекати не варто, кажуть синоптики. Періоди аномальної спеки буде змінювати таке ж нетипове і часте похолодання. І все ж у північній півкулі, в середньому, буде тепліше, ніж зазвичай, так як показники температури на поверхні світового океану зросли. Не виключено, що в деяких регіонах у цьому році будуть фіксувати температурні рекорди.
Але і це не найгірше, що чекає на жителів планети цього літа. Зміни клімату можуть обернутися частими природними катаклізмами, каже керівник Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Талаас. Зокрема, варто готуватися до безлічі тропічних циклонів. Якщо в східних і центральних територіях Тихоокеанського регіону кількість дощів буде близькою до норми, на північ від екватора їх може бути набагато більше. А ось південно-західні і північно-східні регіони можуть постраждати від посухи, як і Південна Америка та Карибський регіон.
В середньому по Україні максимально слід очікувати 32 градуси. Є велика ймовірність, що в одну ніч стовпчик термометру може падати і підніматися на 7 і навіть 10 градусів одночасно.
– Різкі перепади температур – це вже звичне явище для України. Тож метеозалежним людям доведеться потурбуватися про своє здоров’я, – попереджає кліматолог Світлана Бойченко з Інституту геофізики ім. Суботіна НАН України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *