Алергія на домашній пил – хто винен?

Алергія на домашній пил – хто винен?

«Наш ДЕНЬ» дізнався у лікарів обласного лабораторного центру про те, що впливає на «хатню» алергію та як із цим боротися.

– Домашній пил містить цілий комплекс алергенів. Причиною алергічної реакції можуть бути спори цвілевих грибів, частки тарганів, бібліотечний пил (частинки целюлози від книг), шерсть і лупа тварин, пір’я птахів, епідерміс людини і багато іншого. Але основний алерген, який викликає алергію на домашній пил, – це пиловий кліщ, – розповіли в обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

Пилові кліщі не можна побачити неозброєним оком, оскільки їхня довжина не перевищує 0,5 мм. Кліщі воліють жити в ліжку, де людина втрачає найбільшу кількість лусочок шкіри. Вони живуть в подушках, матрацах, ковдрах… В одному грамі пилу з матраца виявляють від 2 до 15 тисяч кліщів! Кліщі «люблять» ліжко не тільки тому, що воно джерело їхнього харчування, а й забезпечує ідеальне середовище для розмноження і росту – тепло і вологу. Крім того, багато пилу накопичується в книгах, килимах, меблях, м’яких іграшках, фіранках та інших предметах побуту.

– Кліщі пилу на людину не нападають, не кусаються і не п’ють кров. Проте, вони та залишки їхньої життєдіяльності є дуже сильними алергенами. Вони викликають алергію, що супроводжується такими симптомами, як: кон’юнктивіт, нежить, чхання, кашель тощо. Кліщі можуть стати причиною багатьох захворювань, зокрема, різноманітних дерматитів та бронхіальної астми, – кажуть у лабораторному центрі.

Якщо у вас є прояви алергії та підозра на «сусідство» з кліщами пилу, необхідно зробити низку аналізів. У Тернополі їх можна зробити в паразитологічній лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 21А.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *