Багатостраждальне тернопільське сміття будуть сортувати

Багатостраждальне тернопільське сміття будуть сортувати

На Малашовецькому полігоні встановлюють сміттєсортувальну лінію. Чиновники запевняють, що вона запрацює до кінця цього року.

– Після завершення усіх робіт це сміттєзвалище стане повноцінним полігоном твердих побутових відходів. Наразі тут уже встановлено ваговий комплекс з інформаційним стендом, де вказано, які види сміття можна завозити на територію та хто саме може заїжджати на полігон. Зазначу, що привозити тверді побутові відходи сюди можуть лише ті оператори, з якими укладено угоди, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал. – Коли транспорт заїжджає сюди, спочатку він потрапляє на вагову станцію, де відбувається зважування автомобіля та його реєстрація. Тут також проводиться радіаційний контроль привезених твердих побутових відходів, і далі сміття потрапляє на сам полігон, де з ним працюють бульдозери та перший у Тернополі каток-компактор. З їх допомогою відбувається ущільнення твердих побутових відходів та зменшення об’єму сміття.

Як пояснює керівник проєкту з управління полігонів ТОВ «ЕКО-ЛІДЕР Т» Олександр Волянський, ущільнення та пресування відходів на полігоні дозволить в подальшому видобувати газ – метан.

– Ми використовуємо сміття для викачування газу та подальшого перетворення його в електроенергію. Уже найближчим часом тут буде облаштована необхідна біогазова установка, – повідомив Олександр Волянський. – Окрім того, дегазація полігону також запобігатиме виникненню пожежі, адже газ на полігоні твердих побутових відходів є дуже небезпечним та може спричинити загоряння в будь-яку пору року.

У компанії «ЕКО-ЛІДЕР Т» додають, що зменшити об’єм твердих побутових відходів на полігоні щонайменше на 30% допоможе також і сміттєсортувальний лінія, що  працюватиме тут цілодобово та зможе приймати 120-150 тонн відходів щодня.

Малашівське сміттєзвалище приймає відходи з Тернополя з 1977 року. Подекуди висота завалів сягає 45 метрів.

Уже роками міська сміттярка викликає занепокоєння екологів. Невдовзі після відкриття звалища почали формувати основний водозабір для Тернополя – Верхньоівачівський. Сміттєвий полігон потрапив в охоронну зону. Сьогодні саме з цього водозабору подають воду в більшість мікрорайонів обласного центру.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *