Благовіщення – початок нашого спасіння

Благовіщення – початок нашого спасіння

На Благовіщення Пресвятої Богородиці ми святкуємо початок новозавітного дня. Зупинився гріховний розвиток людства. Сьогодні початок нашого спасіння, як співає Церква у тропарі празника Благовіщення. Настав час виповнитись обітниці Господа, і в Назареті Свята Діва приймає цю радісну звістку. Вона перша облагодіяна небом, непорочна Наречена, обдарована благодаттю Святого Духа: «Дух Святий зійде на Тебе і сила Всевишнього осінить Тебе» (Лк.1,35), так благовіствує Їй архангел Гавриїл.
Радісні піснеспіви світлого празника Благовіщення – цієї весни християнства – переможним урочистим гімном вливаються у загальну мелодію суму, журних зітхань і покаянних молитв, якими сповнені страсні церковні служби. Церква Божа згадує велику подію у житті людей – архангел Гавриїл благовістив, приніс нам радісну новину про визволення, що Христос народжується від Діви Марії.
Благодатна Свята Діва, Котру приглянув Господь, Благовісниця великої радості, сповіщає Спасителя. Яка велика таємниця Благовіщення нашого спасіння! Смиренна і лагідна Діва з Назарета зведена до Божественного достоїнства. Пресвята Богородиця стає вищою на вершині обраного людства, своїми надіями та мріями зверненого до неба.
Далеко від Бога було людство до цього святого дня. Після того, як впала у гріх перша людина, лише обрані жили святою надією на пришестя обіцяного Спасителя, Котрий знову з’єднає людей з Господом Богом і людська душа знайде той світ, якого позбавилась, підпавши рабству смерті і гріха. Думка про Відкупителя була провідною зіркою старозавітнього людства.
І ось пролунала вість, прийшов благовісник і сказав: «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою, Благословенна Ти між жонами…» (Лк.1, 28). Пречиста, Свята Діва, як чудесна зоря, була провісницею сходу Сонця правди. Морок розганяється, приходить благодать, тьма щезає, приходить день: « Ніч минула, а день наблизився» (Рим, 13,12) – радіє ап. Павло.
До Божественної слави і безсмертя покликані і ми всі, хто з вірою і любов‘ю та молитвою вдається до Заступниці роду християнського. Вона радісно приймає молитви, сердечні прохання і тих, хто дівствує, і тих, хто перебуває в супружому стані, сповнює радістю серця людей, які наближаються до Неї в журбі і смутку, подає їм благодатну поміч і освячення. Всім доступна Вона, як Провідниця і Мати Господа нашого Ісуса Христа.
У великий і світлий день Благовіщення – початку нашого спасіння, від усього серця благаймо: « Не маємо іншої допомоги, ні захисниці, ні ласкавої розрадниці, крім Тебе, о, Божа Мати, бо Ти нас охорониш і захистиш по всі віки». Життя продовжується, наступає новий день: твій, мій, наш день!

о. Богдан ЗІНЧЕНКО,
член Національної спілки журналістів України.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *