Чарджбек, або як повернути кошти на карту в разі неправомірних дій продавця

Чарджбек, або як повернути кошти на карту в разі неправомірних дій продавця

Чарджбек (англ. chargeback) – це можливість повернення грошей на карту в разі неправомірних дій продавця чи інших обставин.

Повернути гроші можна у випадку, якщо товар не доставлений, є підробкою або не відповідає тому, що було вказано на сайті.

Також чарджбек може здійснюватися у таких випадках: кошти списали два рази; списана сума є більшою, ніж заявлена вартість товару; з карти списані гроші за товар, який власник не купував; банкомат не видав грошей, але списав з карти.

Водночас, вам можуть відмовити, якщо оплата здійснена більш ніж 540 днів тому, готівкою, прямим переказом або з картки на картку.

Щоб здійснити чарджбек, потрібно подати заяву в банк на опротестування транзакцій. Деякі банки надають власні шаблони заяв. Зауважимо, інструмент чарджбеку надається тільки платіжними системами Visa або MasterCard, тому для повернення коштів важливо, щоб оплата була здійснена саме з карти Visa або MasterCard.

Для отримання чарджбеку потрібно надати:

заяву (українською та англійською мовами);

докази (листування з продавцем до виникнення конфліктної ситуації, переписка у соціальних мережах, договір, скріншоти);

листування з продавцем після виникнення конфліктної ситуації (докази того, що власник карти намагався вирішити ситуацію із продавцем);

банківську виписку.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares