Чемпіони світу розповіли про підстави у паралімпійському футболі

Чемпіони світу розповіли про підстави у паралімпійському футболі

За правилами паралімпійського футболу у кожній команді одночасно на полі перебуває семеро гравців. Усіх футболістів команди ділять на чотири класи інвалідності від С5 до С8. При чому С5 – це найбільше ураження. Для забезпечення справедливості кожна команда в будь-який момент гри повинна мати на полі одного гравця класу C5 або C6 і не більше двох гравців класу С8 – з найменшим ураженням. Але «підстав» вистачає.

«Лише від лікаря залежить, яку класифікацію ураження отримає футболіст. І довести, чи відповідає діагноз реальному стану здоров’я спортсмена нам дуже важко, – зауважила представниця Національного комітету спорту інвалідів України Наталія Гарач. – У 2008 році Україна, Бразилія та Іран спільно виступили проти Росії, бо там в команді грали цілком здорові футболісти. Гравці ж бачать, хто як рухається, як грає. Їх не обманеш. Натомість, в документах ці здорові росіяни були зазначені як хворі. Щоб довести протилежне, потрібні тривалі судові розбірки. Ми вирішили не судитися і залишити це все на совісті наших суперників.

Навіть, якщо переглянути цьогорічний фінал з Іраном, то тут теж виникають запитання. Практично по кожному з наших гравців видно, що вони мають вади. У когось одна рука коротша, в когось – з ногою проблеми, з ходьбою. Хлопці мають атрофовані м’язи або ще якісь помітні вади. Натомість, іранці на вигляд цілком здорові. Навть не скажеш, що у них щось негаразд.

І все ж українці виграли фінал Чемпіонату світу. Для паралімпійської футбольної збірної – це вже п’яте золото на мундіалях. Вони святкували перемоги у 2001, 2003, 2009, 2013 роках і тепер знову на вершині. Крім того, ця збірна тричі вигравала Паралімпіаду і двічі брала там золото. По суті, паралімпійська футбольна збірна є найбільш титулованою командою України в ігрових видах спорту.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *