Чим торгує Тернопільщина зі світом?

Обсяги експорту та імпорту товарів області у січні-вересні 2018 року становили, відповідно, $334,8 млн. та $302,5 млн. Порівняно з січнем-вереснем 2017-го, експорт збільшився на 27,4 відсотки, імпорт – на 15,6. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило $32,3 млн.

Зовнішньоторговельні операції товарами область проводила з партнерами із 100 країн світу. Експортні поставки надавали 202 підприємства області, імпортними користувалося 322.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті була Польща.

Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Нідерландів, Білорусі, Німеччини, Бельгії та Єгипту, імпортних надходжень – з Німеччини, Литви, Китаю, Швейцарії та Італії.

Обсяг експорту товарів до країн Євросоюзу становив 72,8 відсотків від загальнообласного обсягу експорту, імпорту – 79,4 відсотки від загальнообласного обсягу імпорту.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі області складали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження,  полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, живi тварини; продукти тваринного походження, мінеральні продукти, різні промислові товари, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, засоби наземного транспорту (крім залізничного), недорогоцінні метали та вироби з них. Про це повідомляє Головне управління статистики у Тернопільській області.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *