Чистотіл врятує від шкідників

Чистотіл врятує від шкідників

Давно відомі цілющі властивості чистотілу. Здатний він не тільки бородавки припекти, але, як стверджують деякі травники, може вирішити й інші проблеми зі здоров’ям. А для садівників-квіткарів чистотіл є ефективним засобом проти шкідників і хвороб.

Готуємо настій. З коренем викопуємо чотири кущі чистотілу в стадії початку цвітіння. Ріжемо на дрібні частини й заливаємо відром води. Через 15 хвилин вода стає коричневою і готова до застосування.

У боротьбі зі шкідниками можна використовувати й сушену траву чистотілу. Заготовлюють його в пору цвітіння, сушать у тіні. Прив’ялу масу дрібно рубають і сушать, після чого зберігають у паперових пакетах.

Сушений чистотіл можна використовувати навіть для знезаражування цибулевих культур. Після збирання посадковий матеріал добре промивають і занурюють на 30 хвилин у настій сухої трави (150 г сухого чистотілу на 10 л води, витримують дві доби). Перед посадкою цибулини тюльпанів, гладіолусів і інших цибулевих на дві години замочують у теплому настої чистотілу. Дають цибулинам обсохнути в тіні й висаджують у ґрунт. Настій (300 г сухої трави на 10 л води) також готують дві доби.

Гладіолуси менше хворіють, якщо їх також регулярно обприскувати чистотілом (500 г сухої трави чистотілу на 10 л води). Обробляють рослини 4 рази: у стадії другого-третього листа, потім п’ятого-шостого, перед цвітінням і після вегетації (тюльпани обприскують тричі).

Крім того, ґрунт навколо рослин необхідно мульчувати рубаною зеленню чистотілу. Гарні результати дає використання чистотілу в боротьбі з гризунами. Якщо восени розкидати суху траву між кущиками, замульчувати посадки цибулевих і молодих дерев, то миші в ці місця не навідаються.

УВАГА! Чистотіл – дуже отруйна рослина, тому працювати з ним потрібно в рукавичках, а при обприскуванні надягати маску.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *