Чистимо димохід

Чистимо димохід

Відкладання сажі в димоході може призвести не тільки до погіршення тяги, але й до більш серйозних проблем. Сажа може загорітися, що в підсумку призведе до деформації самого димоходу, його ремонту, а в найгіршому разі – пожежі в усьому будинку.

Щоб уникнути накопичення сажі є перевірений народний метод – раз на тиждень спалювати в печі або каміні висушені очистки від картоплі. Органіка вступить у взаємодію з сажею, почне руйнувати її. Також фахівці радять періодично використовувати осикові дрова. Непогано допомагає додавання у вогонь солі і крохмалю. Однак, це лише профілактика. Якщо димохід уже забився, його доведеться чистити.

Не варто кидати у димохід підпалену ганчірку, просочену бензином, адже це може спричинити пожежу. Також не варто лити окріп в розпечену топку. Пара може утворювати в димоході так званий «водяний газ», а він прекрасно горить. Підсумок – різке загоряння сажі й високий ризик пожежі. Якщо ваш димохід забитий приблизно на 50%, чищення потрібно починати знизу спеціальними професійними засобами! Якщо процес почати зверху, є ризик того, що кокс, який утворився в трубі, впаде вниз і остаточно заб’є димохід. Для початку почистіть саму піч або котел, а потім приступайте до вертикальної частини димоходу.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *