Депутати Тернопільської облради виступили проти розміщення на території санаторію«Медобори» близько 100 осіб, евакуйованих із Китаю

Депутати Тернопільської облради виступили проти розміщення на території санаторію«Медобори» близько 100 осіб, евакуйованих із Китаю

Сьогодні під час позачергової сесії депутати обласної ради підтримали рішення Микулинецької селищної ради Теребовлянського району від 18 лютого 2020 року № 2652 «Щодо розміщення евакуйованих громадян України з Китайської Народної Республіки в санаторії «Медобори»та Теребовлянської районної ради.

Також одностайно прийняли  заяву до керівництва країни про недопустимість розміщення на території Тернопільської області в селі Конопківка Теребовлянського району в санаторії «Медобори» близько 100 осіб, евакуйованих із Китаю.

«Ми, депутати Тернопільської обласної ради, не можемо допустити ситуації, яка ставить під загрозу здоров’я  і життя   населення області, та вимагаємо від вищих посадових осіб  держави вжити невідкладних заходів реагування”, – йдеться в документі.

Під час сесії протягом кілька годин одговорювали питання розміщення евакуйованих українців на Тернопільщині. Голова обласної ради Віктор Овчарук, звертаючись до присутніх та виступаючих, закликав не зловживати різними моральними категоріями. «Хотів би застерегти не прикривати поняттями моральності та християнських цінностей непрофесійність, оскільки  така підміна загрожує не лише Тернопільській області, а й усій України», – наголосив Віктор Овчарук.

Перший заступник голови обласної ради Василь  Деревляний говорив про те, що рішення нинішньої влади поселити евакуйованих у густо населених районах є геноцидом  українського народу та наголосив на порушеннях законодавства та дезінформації громади при прийнятті рішень щодо намірів Уряду України розмістити на території Тернопільської області в селі Конопківка Теребовлянського району в санаторії «Медобори» близько 100 осіб, евакуйованих із Китаю, а також вказав на абсолютну непідготовленість санаторію «Медобори» до прийняття евакуйованих із Китаю. Василь Деревляний закликав підтримати громаду  у супротиві.

Ігор Сопель, голова ОДА, заперечив інформацію щодо погодження розміщення  евакуйованих і закликав  бути небайдужими.

Володимир Богайчук, начальник управління охорони ОДА, заявив, що є чітка позиція щодо неможливості прийняти в області борт з Китаю, а також наголосив на необхідності виділення коштів на створення умов для надання медичних послуг інфікованим хворим.

Керівник Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України Оксана Чайчук повідомила депутатів та представників громад, що область не повністю готова для прийняття евакуйованих із Китаю, проте наголосила, що необхідно все зробити, щоб підготуватися для надання таких медичних послуг.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares