Детокс в Індії або Аюрведа творить дива (ФОТО)

Детокс в Індії або Аюрведа творить дива (ФОТО)

Як зберігати спокійний розум та здорове тіло, як жити в гармонії з собою та природою? За відповідями мандруємо в древню Індію.

Завдяки Українському журналістському фонду вже котрий рік поспіль медійники з різних регіонів України літають на південь Індії в Кералу покращувати здоров’я за допомогою аюрведи.

Саме в Кералі, як стверджують багато джерел, 5 тисяч років тому зародилася ведична медицина – наука про здоров’я та довголіття (аюр – «життя», веда – «наука», у повному розумінні «наука життя»). Її практикували мудреці «ріші», котрі робили записи про хвороби людей на пальмових гілках. Їхнє вчення довго передавалося з вуст у вуста, а три тисячі років тому його виклали в трактатах.

Хвороби долають «зсередини»

Сьогодні аюрведа – це цілий комплекс древніх медичних знань Індії. Вчить, як зберігати спокійний розум та здорове тіло, як жити в гармонії з собою та природою. До речі, аюрведа з 1985 року визнана Всесвітньою організацією охорони здоров’я як найефективніша на сьогоднішній день система альтернативної медицини. І на відміну від традиційної, вона бореться не з симптомами захворювань, а усуває їх причину.

Згідно з аюрведою, Всесвіт, і людина зокрема, складаються з п’яти основних елементів: ефіру, повітря, вогню, води та землі. У людському тілі вони проявляються як три фундаментальні життєві сили, або доші, й керують усіма його біологічними, психологічними та фізичними функціями. Вата (ефір та повітря) відповідає за процеси дихання, кровообігу, діяльність м’язів, нервові імпульси. Пітта (вогонь та вода) керує обміном речовин і травленням. Капха (вода та земля) – це кістки, м’язи, сухожилля та баланс рідини в тілі. За цими трьома основними типами конституції фахівець з аюрведи визначає, хто є хто, беручи до уваги саме «життєві сили» людини, й залежно від того, яка доша переважає, призначає відповідний курс терапії. Лікування полягає у відновленні життєвої енергії (прани), за допомогою якої пацієнт самостійно перемагає хвороби. Відбувається найсильніша детоксикація та «перезавантаження» організму, в результаті чого тілу повертається молодість, а свідомості – спокій. Методики аюрведи допомагають схуднути, зміцнити імунітет, зняти стрес, поліпшити настрій, повернути розтрачену енергію, відчути себе молодим, красивим, духовно сповненим.

Якщо аюрведа – то тільки в Кералі

Сьогодні сотні тисяч туристів з різних кінців світу їдуть  сюди до джерела відновлення душевних та фізичних ресурсів. Адже саме в індійському штаті Керала, на землі, яка наскрізь просякнута аюрведою, розташована найбільша кількість у країні спеціалізованих оздоровчих центрів.

Заклад, що ось уже кілька років поспіль гостинно приймає представників українських мас-медіа, називається «Somatheeram» («Соматірам»). Це один з найвідоміших та найбільших аюрведичних центрів на березі Аравійського моря. Має неабиякий досвід лікування та бездоганну репутацію. Саме Соматірам (аюрведичний «старійшина» в Кералі, а можливо й у всій Індії) заклав колись стандарти аюрведичного лікування іноземців. Аюрведа тут професійна і, що найбільш важливо, ефективна. Небагато курортів Індії можуть похвалитися власним садом лікарських трав та виробництвом аюрведичних ліків, а також власним науково-дослідницьким та навчальним центрами. До речі, «Somatheeram» офіційно має статус медичного закладу, отримав акредитацію NABH (Національна рада з акредитації клінік та установ) – це одна з найпрестижніших акредитацій для клінік Індії, яка потребує дотримання найвищих стандартів медичного сервісу. Причому, стандарти акредитації NABH вважаються одними з найвищих у світі.

У 2017 році лікувальний центр «Соматірам» вшосте отримав нагороду від влади Керали і втретє – від уряду Індії як найкращий аюрведичний курорт.

«Соматірам» – це райський куточок посеред раю. Тут все потопає в тропічній зелені. Територію прикрашають квіти неймовірної краси, біля яких неначе метелики кружляють колібрі. І що найбільш привабливе – поряд океан. Його видно з ресторану, з басейну, з вікон затишних котеджів. Можна годинами сидіти на ганку й милуватися довколишньою красою. А можна цілими днями лежати в гамаку, читати книги, купатися й засмагати. Відчути дотик хвиль океану, відвідати поселення рибалок, зібрати колекцію щирих посмішок місцевих жителів… Розслабити тіло й очистити думки – одна з найважливіших складових у лікуванні аюрведою.

Як лікують, чим годують?

Спочатку кожен спілкується з лікарем. Той розпитує про все: про роботу, сім’ю, що хвилює та болить. Потім починається лікування і безліч різноманітних процедур. Наприклад, масаж усього тіла в чотири руки з застосуванням цілющої олії або трав’яних порошків. Теплі ванни з трав або молока. Спеціальні процедури для голови, вух, очей і повік. Невдовзі в «Соматірамі» планують відкриття нового п’ятизіркового готелю «AyurSoma» і обіцяють, що отримувати приємні процедури можна буде, не виходячи з номеру.

В аюрведичних закладах приділяють неабияку увагу якості їжі. В «Соматірамі» з цим взагалі дуже серйозно. Адже в аюрведі харчування забезпечує рівновагу дош, тобто життєвих сил. Їжа вегетаріанська, в меню – понад 250 страв.

Баланс розуму в аюрведі досягається завдяки щоденним медитаціям. Тіло ж розвивається за рахунок занять йогою. Під пильним наглядом автентичного вчителя в стійку на голові стають навіть ті, для кого це раніше було фантастикою.

Ось так, у різний спосіб, на аюрведичному курорті допомагають своїм клієнтам вивільнитися від токсинів та шлаків, а також накопиченої втоми, напруги та стресу. Як результат – легкість у всьому тілі, підтягнута сяюча шкіра, й, що не менш важливо, чистота думок, рівновага та спокій.

Цілюща сила Керали

Цей індійський штат – наче рай на землі. Безліч річок та озер, лагуни, канали, лимани, золотаво-білосніжний пісок пляжів Аравійського моря, соковита незаймана природа, величні храми та палаци, колоритні поселення рибалок, рисові та чайні плантації. Сьогодні це один з найчистіших, найбільш розвинутих економічно та духовно індійських штатів. Тут чудові дороги, охайні будиночки. Майже 90 відсотків населення вміють читати й писати.

І хоча шлях до Керали неблизький, повірте, воно того варте!

Somatheeram ( www.somatheeram.in, www.soma.in) розташований в 22 км від міжнародного аеропорту Тривандрум (Керала, Індія) та в 10 км від містечка Ковалам, популярного центру пляжного відпочинку.

Тривандрум – столиця штату Керала. Подивитися є на що – на древні палаци, храми та фортеці. Обов’язково потрібно з’їздити на найпівденнішу точку Індії – мис Каньякумарі, де сходяться води Індійського океану, Аравійського моря та Бельгійської затоки. Якщо справді цікавий відпочинок, поєднаний з аюрведою, дзвоніть: 067 538 92 95 або 097 171 10 55, з вами поділяться враженнями і навіть допоможуть з організацією поїздки на аюрведичний курорт в Кералу.

  • 2709201926
  • 2709201927
  • 2709201928
  • 2709201929
  • 2709201921

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *