Мильний розчин
У 10 літрах води розчиняють 300 грамів господарського чи дьогтьового мила, попередньо натертого на тертці, (або 100 мілілітрів рідкого), після чого отриманим розчином обприскують рослини. Проводити обприскування необхідно кожні 4-5 днів.
Настій попелу
2-3 кілограми деревного попелу заливають 10 літрами окропу і дають відстоятися кілька діб, після чого проціджують і обприскують ним уражені шкідниками рослини.
Настої цибулі та часнику
Цибуля та часник – традиційні рослини, за допомогою яких борються з попелицями. Рецепт настою цибулі: 200 грам подрібненої ріпчастої цибулі і сухого цибулиння настоюється у 10 літрах води протягом доби, після чого його проціджують. Настій часнику готується трохи інакше: 200 грам подрібнених головок часнику настоюють в 1 літрі води протягом кількох діб у темному місці. Отриманий настій потрібно відфільтрувати і розвести у воді в пропорції 1:50.
Настій тютюну
Годиться для боротьби з попелицями і розчин на основі тютюну. 400 г тютюну настоюють дві доби в 10 л води, проціджують, додають ще стільки ж води і 40 г мила, яке виконує функцію прилипача.