До Буковелю – за натхненням: унікальний фестиваль журналістики зібрав понад двісті медійників із різних куточків України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Милувалися мальовничою карпатською природою, обговорювали актуальні проблеми ЗМІ, дискутували, ділилися досвідом, вчилися новому і вдосконалювали свої вміння журналісти з усієї країни на території найбільшого гірськолижного курорту України. Фестиваль “Буковель Натхнення” організували Український журналістський фонд і Національна спілка журналістів, щоб об’єднати медійників і створити для них унікальний творчий простір.

Прагни до вершин!

Для учасників фестивалю підготували цікаву і насичену програму. Відбувалися тренінги, майстер-класи, практичні заняття, круглі столи, літературні читальні. Журналісти не тільки вдосконалювали свою професійну майстерність, а й опановували мистецтво акварелі та вчилися робити парфуми.

– Гасло нашого фестивалю – “Прагни до вершин”, – зазначає голова правління Українського журналістського фонду Людмила Ольховська. –  Це важливо і в журналістській діяльності, і в громадській активності, і у житті. “Буковель Натхнення” став майстернею вдосконалення журналістів, чудовою нагодою обмінятися досвідом, обговорити важливі питання, зайнятися творчістю і просто чудово відпочити серед мальовничих карпатських гір.

Важливі проблеми сьогодення обговорювали під час круглих столів «Благодійність як тема і як журналістська акція», «Війна на сході як виклик для української журналістики», ділилися досвідом під час практикумів “У чому переваги та сила об’єднань журналістів”  і “Як не згоріти на роботі і де шукати натхнення”.

А ще для журналістів провели цікаві майстер-класи про ази піару, розвиток сайтів друкованих видань, інтернет-ЗМІ… У “Літературній вітальні” презентували свої книги публіцистики, художньої прози, поезії  журналісти й письменники Павло Кущ, Сергій Шевченко, Євген Букет з Києва, Михайло Калініченко з Черкас та Володимир Ісаєв з Рівного.

Естафета добра

На фестивалі підбили підсумки конкурсу журналістських матеріалів «Поспішай творити добро», який ініціював “Український журналістський фонд” та «Благодійний фонд Олександра Шевченка». Конкурс мав на меті привернути увагу до реальних справ, які реалізують меценати та благодійні фонди в різних регіонах України, популяризувати гарні справи, які можуть змінити не лише долю окремої людини, а й цілої країни.

Конкурс тривав п’ять місяців і залучив до висвітлення теми благодійності майже півсотні редакцій. “Наш ДЕНЬ” також взяв у ньому участь і розповів про добрі справи у нашій області – соціальний магазин “Одежина”, фонд “Майбутнє сиріт” Андрія Назаренка та інші.

Олександр Шевченко привітав переможців конкурсу “Поспішай творити добро” і нагородив їх сертифікатами на відпочинок у “Буковелі”. Він зазначив, що благодійність – дуже важлива справа, особливо у теперішній непростий час. І що важливо, це не лише грошова допомога.  Іноді добре слово чи порада може бути ціннішою за гроші і змінити життя людини.

Українцям не можна здаватися

Під час фестивалю “Буковель. Натхнення” журналісти мали можливість поспілкуватися з народним депутатом Олександром Шевченком, який поділився своїм баченням перетворення України в успішну та політично впливову країну.

– Українці пройшли непростий шлях, тому не мають права здаватися тепер, – каже політик. – Зараз в Україні люди виживають. Багато змушені працювати за копійки або ж їхати на заробітки за кордон. Це породжує нарікання, обурення. Українці не мають натхнення. Бо воно приходить тільки тоді, коли людина має все: і духовне, і матеріальне. Коли є той базовий рівень життя, люди відчувають себе успішними. Для цього треба підняти зарплати і пенсії. Зарплата в Україні мусить бути від 500 до 700 доларів США. Пенсія – не менше 300-400 доларів США. І саме за таких умов людина почуватиметься захищеною і перестане бути рабом. Перед цим треба викоренити внутрішню корупцію. Вона не дає зупинити війну. Закон має бути один для всіх.

Щоб побороти хабарництво, на думку Олександра Шевченка, потрібно підняти зарплати держслужбовцям. Однак, скоротити їх кількість у десятки разів. Багато паперової роботи має бути комп’ютеризовано, слід запроваджувати нові електронні технології.

Під час фестивалю на території “Буковелю” проводили обшуки силовики. Була паралізована робота закладів харчування. Також проводили слідчі дії в офісних приміщеннях, готелях, навіть приватних помешканнях працівників.

Олександр Шевченко заявив, що пов’язує обшуки зі своєю опозиційною діяльністю та наміром балотуватися на пост глави держави на наступних президентських виборах.

Карпати заряджають позитивом

Особливої атмосфери фестивалю додавало місце проведення – мальовичі Карпати. “Буковель” просто вражає європейським рівнем сервісу та цікавими локаціями. Прекрасні гори, блакить озера Молодості, ролейні спуски, велопрогулянки, екскурсії на вершини і мальовничі краєвиди. Зараз в “Буковелі”  активно готують до старту сезону 16 витягів і 68 кілометрів траси. З кожним роком курорт все більше розбудовують. Незмінними залишаються гостинність, повага до відвідувачів і високий рівень сервісу.

Фестиваль “Буковель. Натхнення” організатори планують зробити традиційним, як і конкурс про благодійність. Тож естафета добра і далі мандруватиме Україною.

  • 0410201840
  • 0410201839
  • 0410201838
  • 0410201837
  • 0410201835
  • 0410201834
  • 0410201833
  • 0410201831
  • 0410201830
  • 0410201829
  • 0410201828
  • 0410201827
  • 0410201826
  • 0410201825
  • 0410201824
  • 0410201822
  • 0410201821
  • 0410201820
  • 0410201818
  • 0410201817

Фото Миколи КОМАРОВСЬКОГО.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *