До Рима повезуть копію таємничої ікони із Зарваниці

До Рима повезуть копію таємничої ікони із Зарваниці
Оригінал зник під час Другої світової війни та вважався чудотворним

29 березня у Ватикані відновлять почитання ікони «Розп’яття Спасителя» із Марійського духовного центру «Зарваниця» на Тернопільщині. Як повідомили у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ, ікону перевезуть до Риму для благословення Папою Римським Франциском. 29 березня образ виставлять у головному храмі Ватикану – базиліці святого Петра, а 1 квітня на декілька днів її привезуть до архикатедри в Тернополі.

За даними єпархії, ікона Розп’ятого Спасителя колись була центральною іконою в парафіяльній церкві Пресвятої Трійці в Зарваниці, її шанували не менше за чудотворну ікону Богородиці, до якої в Марійський духовний центр приходять щороку десятки тисяч паломників.

Ікону Розп’ятого Спаса знайшов 1728 року мешканець Зарваниці Стефан Долган у полі. У 1742 році вона була коронована та визнана чудотворною київським митрополитом та львівським архієпископом Атанасієм Шептицьким. Майже 200 років зберігалася в церкві Пресвятої Трійці в Зарваниці. Під час Другої світової війни ікона зникла.

20 років тому уродженець Зарваниці Віктор Чернов знайшов частину ризи ікони на руїнах старої будівлі в селі. Торік у жовтні він передав свою знахідку до церкви Пресвятої Трійці у Зарваниці.

– Пошуки зниклої чудотворної ікони привели до Львівського державного архіву, де віднайшли документи, що засвідчують приїзд до Зарваниці спеціальної комісії, яка фіксувала чудотворну дію ікони. Ця комісія в Зарваниці працювала три дні, зібрала понад 40 свідчень різних осіб. Результат висновків комісії передали до Риму. Після позитивної відповіді з Ватикану митрополит Атанасій Шептицький приїхав до Зарваниці і урочисто визнав ікону Розп’ятого Спасителя чудотворною, – розповів отець Роман Демуш.

За ініціативи архієпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ ікону Розп’ятого Спасителя із Зарваниці відтворено у вигляді детальної копії. Саме її для відновлення почитання 29 березня перевезуть до Риму.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *