Додайте до свого раціону льон – і за місяць себе не впізнаєте!

Додайте до свого раціону льон – і за місяць себе не впізнаєте!

Ще з давнини лляне насіння вважалося ліками мало не від всіх численних хвороб. І не дивно, адже в цих маленьких непоказних насінинах міститься величезна кількість корисних речовин.

Користь для всього організму

Перераховувати чудесні властивості лляного насіння можна довго, воно цього заслуговує. Це сильний антиоксидант і антитоксин, має виражену протиалергійну дію, пригнічує розмноження хвороботворних бактерій та вірусів, які активізуються у холодну і сиру погоду. Дуже корисне насіння для печінки – захищає клітини від старіння, ожиріння (стеатозу), запалень, проникнення вірусів. Також рекомендують його жінкам – нормалізує активність жіночих гормонів, запобігаючи гормональним порушенням. Є ефективним онкопротектором, тобто захищає від розвитку раку, особливо при гормонозалежних пухлинах (молочної залози, яєчників, у чоловіків – простати). Антигіпоксант – покращує доставку кисню до клітин, чим запобігає передчасному старінню всього організму.

Також насіння льону допомагає схуднути – по-перше, добре тамує голод, по-друге, стимулює використання жиру з жирових «депо». Лікує хвороби шлунку та кишечника – має обволікальну дію. Очищує нирки, має легку сечогінну дію. Ефективно усуває запори, зменшує аутоінтоксикацію.

Корисний для легенів: допомагає очищувати дихальні шляхи. Необхідний для здоров’я серця та судин (артеріїти, варикозна хвороба). Насіння обов’язкове до вживання для людей, які мають проблеми із хребтом, суглобами та зв’язками. Робить шкіру гладкою, без почервонінь, лущень та сухості. Насіння багате цілющими рослинними Омега-3 жирами. Зрештою, це смачно: насіння має смак горіха і його приємно жувати.

Як вживати

Уточнимо, як саме його можна застосовувати. Найпростіше – це додавання насіння в звичайну їжу, в день слід з’їдати 5 г. Дуже смачне насіння з салатами, фруктовими, овочевими стравами, картоплею, кашами. Пікантними виходять соуси, можна додати льон в сир, молоко, йогурт, кефір. Чудова виходить випічка з насінням льону. Спробуйте просто посипати насіння на бутерброд, це смачно і красиво.

Кисіль ягідний з льоном сподобається любителям солоденького. Начинки для тортиків, млинчиків, вареників, вафель з насінням льону урізноманітять, поліпшать вашу їжу, зроблять її більш поживною, корисною. Чудовий смак виходить, якщо додати до насіння кунжут або звичайне насіння соняшника.

Якщо ж згадати про лікування, то дозу збільшуйте разів у десять. Потрібно 2-3 ст. ложки насіння льону залити двома склянками окропу, настояти трохи і пити рівними дозами. Точна доза залежить від захворювання. Читайте про це в анотації на упаковці.

Пам’ятайте, що, як і більша частина продуктів лікувальних, подібний засіб має протипоказання. Небажано перевищувати дозу: не більше 2-х ст. ложок на добу. При різних загостреннях (коліт, панкреатит, холецистит, камені) краще відмовитися від цього засобу до зникнення загострення. Обов’язково збільшіть кількість води, яку випиваєте за день, адже льон – це клітковина, яка є нерозчинною.


 




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *