Лише з натуральних продуктів – сухофруктів, горіхів, меду та прянощів навчав робити цукерки тернополянин Костянтин Валігура. Майстер-клас, на якому кожен міг спробувати себе в ролі кондитера, відбувся у закладі «Бункермуз». Навчитися робити смачні й корисні солодощі зібралося кількадесят людей.
Костянтин закінчує Тернопільський медичний університет за спеціальністю «стоматологія», любить спорт і цікавиться кулінарією. Юнак переконаний: їжа може бути не лише смачною, а й здоровою.
– Підсолодити життя цукерками та шоколадом люблять і діти, й дорослі, – каже Костянтин. – Але магазинні смаколики, крім великої кількості цукру, містять чимало добавок у вигляді ароматизаторів, барвників та підсилювачів смаку. Також майже всі солодощі, які ми бачимо на прилавках, містять соєвий лецитин – емульгатор, який зазвичай виготовляють з генетично модифікованої сої. Тож від них можуть виникати алергічні реакції та інші захворювання, особливо у дітей.
Як же бути? Варіанти два: вживати магазинну смакоту в невеликій кількості або ж зробити альтернативні домашні цукерки з горіхів і сухофруктів. Це і користь, і смак, і можливості для втілення фантазії.
Варіацій таких солодощів дуже багато, тому Костянтин обрав той, який і сам найчастіше готує. Отож, 100 грамів мигдалю збивають у блендері на маленькій швидкості до консистенції муки. До нього додають ¼ чайної ложки мускатного горіха. Туди ж кладуть 5 фініків, попередньо промитих і добре висушених, а також по одній столовій ложці какао й світлого меду. Всю цю масу поволі збивають у блендері в одне ціле, час від часу помішуючи. Коли суміш стане однорідною, її викладають у тарілку й формують кульки. Цукерки майже готові, проте їх ще слід обваляти у какао чи кокосовій стружці.
– Замість какао я використовую кероб – коричневий порошок, схожий на какао, проте солодкий. Також можна спробувати поекспериментувати з поєднаннями. Замість мускатного горіху додають ½ чайної ложки кориці або ж 1/3 чайної ложки імбиру. Також цукерки готують з інжиру, чорносливу, кураги. Однак, сухофрукти краще купувати не турецькі, а узбецькі – вони не такі красиві на вигляд, але їх сушать під сонцем, тож вони корисніші. А якщо нема мигдалю, підійдуть і грецькі горіхи, – продовжує Костянтин.
Вдома можна зробити і корисне морозиво. Для цього слід заздалегідь заморозити в холодильнику порізаний банан і полуницю. Взяти їх у рівних кількостях і збити у блендері до однорідного стану. Щоб полегшити процес, можна додати трішки холодної води. За бажанням, додають мед і спеції – корицю, імбир, мускатний горіх.
– Цукерки можна зберігати в холодильнику, а морозивом слід смакувати одразу ж, – каже Костянтин. – Об’єднайте зусилля разом з дітьми, щоб кулінарний процес перетворився на веселе спільне проведення часу. Тоді домашні смаколики і ви будете їсти зі ще більшим задоволенням.
Антоніна БРИК.