Група крові та фотофіксація: що зміниться у видачі водійських посвідчень

Група крові та фотофіксація: що зміниться у видачі водійських посвідчень
Фото Дзеркало тижня.

Водійські права будуть змінені.

Уряд на своєму засіданні 3 квітня затвердив зміни в порядок видачі посвідчень водія та складання відповідних іспитів.

Документ переважно містить ряд змін, які стосуються порядку навчання водійської майстерності. Наприклад, звільняє автошколи від необхідності закуповувати у МВС бланки свідоцтво про закінчення навчання. Замість цього дані будуть вносити одразу в реєстр МВС.

Знімає обмеження на кількість слухачів одного курсу. Зараз їх може бути не більше 30-ти, а після прийняття документа ліміт скасують зовсім.

Втім, є в документі і куди менш приємні зміни. Скажімо, чиновники прописали в постанові, що водійські права можуть засвідчувати особистість виключно в частині підтвердження права керувати транспортним засобом.

А також уточнили, якою має бути медична довідка, яку потрібно надати для здачі іспиту. Зокрема, в ній тепер необхідно вказувати обмеження по здоров’ю, які тим не менш не є перешкодою для управління автомобілем, а також групу крові. Останні дані стануть вписувати прямо в водійське посвідчення.

Прописали і право здійснювати під час проведення іспитів фото- і відеофіксацію. Правда, як саме будуть це робити чиновники, як довго і де зберігати записи – МВС ще належить придумати і затвердити.

Уточнили також перелік документів, які необхідно подати для проходження іспитів. При цьому додали, що відсутність місця реєстрації проживання громадянина (в паспорті або єдиному демографічному реєстрі) є підставою для відмови в допуску до іспиту.

Міністерству внутрішніх справ доручено доопрацювати документ відповідно до регламентних вимог, після чого він буде остаточно прийнятий.

У Борщівському районі на Тернопільщині викрили схему фальсифікації документів в одній з автошкіл районного центру.

Приводом для перевірки стала смертельна ДТП на Тернопільщині, причетною до якої виявилася одна з учениць приватного закладу з підготовки майбутніх водіїв. У травні торік 19-річна водійка за кермом чужого авто влетіла в дерево. Окрім неї травми отримали власник машини та її 17-річна родичка. Остання померла наступного дня. Водійка отримала інвалідність.

Джерело: Gazeta.UA.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *