Грип не за горами: які віруси атакуватимуть тернополян цього року і як вберегтися від них

Грип не за горами: які віруси атакуватимуть тернополян цього року і як вберегтися від них

На вулиці стає все холодніше, тож невдовзі разом з похолоданням слід очікувати збільшення хворих на ГРВІ та грип. Фахівці запевняють, що віруси лютуватимуть не на жарт, і переконують захищати себе вакциною та зміцнювати імунітет.

Цього року в Україні циркулюватимуть грип типу А (H1N1)  «Мічиган», типу А (H3N2) «Сінгапур» та грип типу В «Колорадо». Фахівці зазначають: кілька сезонів підряд активність грипу не проявлялася, епідемій не було, тому в цьому році очікують зростання захворювання на грип і ГРВІ. У групі ризику діти, люди літнього віку, вагітні, жителі закладів закритого типу та персонал, який там працює.

– Епідемічний сезон захворюваності на грип і гострі респіраторно-вірусні інфекції розпочинається з жовтня, – розповідає завідувач відділу епіднагляду і профілактики інфекційних захворювань Тернопільського обласного лабораторного центру Марія Павельєва. – Поки що ситуація стабільна, станом на 41-й тиждень показник захворюваності нижчий на 43%, ніж епідемічний поріг. Це притаманно для початку сезону захворювань. Також зараз спостерігається відносно низька ефективність розповсюдження грипу, немає географічного поширення цієї хвороби.

Саме зараз, переконують медики, найкращий час, щоб встигнути захистити себе. А єдиним дієвим способом профілактики грипу, за словами лікарів, на сьогодні залишається вакцинація. Особливо це радять тим, хто входить до груп ризику.

– Поки епідеміологічний рівень низький, саме час зробити вакцинацію, – радить Марія Павельєва. – В області є два види вакцини проти грипу: «Джісі Флю» – корейського виробництва і «Ваксігрип тетра», яку виробляють у Франції.

Вакцинація проти грипу є рекомендованою, а не обов’язковою. Робити щеплення людей ніхто не змушує.  До того ж, людям доводиться купувати препарат за власні кошти. Лише деякі підприємства і організації вже виділили гроші на вакцинацію своїх працівників, натомість із місцевих бюджетів на ці потреби у 2018-му ще не отримали ані копійки, кажуть медики.

Головним аргументом для проведення щеплення має стати загроза ускладнень, які дає грип. Адже якщо вартість вакцини у аптеках – 200-300 гривень, то лікування грипу і його ускладнень коштуватиме щонайменше дві тисячі гривень.

Придбати вакцину можна в аптеках міста, попередньо замовивши. Зробити це може кожен охочий. Проте перед тим, як робити щеплення, радять обов’язково проконсультуватися із сімейним лікарем або дільничним педіатром. Важливо зберігати вакцину при температурі від 2 до 8 градусів тепла і в таких же умовах доставити у кабінет лікаря. На сьогодні в Україні вже зробили щеплення 500 осіб. На Тернопільщині також уже почали замовляти і купувати вакцину.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares