І ковбаска, і салати – будем Пасху святкувати. Оригінальні рецепти до Великоднього столу

І ковбаска, і салати – будем Пасху святкувати. Оригінальні рецепти до Великоднього столу

02За якихось півтора тижня зустрічатимемо одне з найбільших християнських свят – Пасху. Отож, сьогодні пропонуємо господиням рецепти різної смакоти до Великоднього столу.

Салат з печерицями та куркою з бальзамічною заправкою

1Потрібно: печериці свіжі – 100 г, цибуля червона – 1/4 шт, перець солодкий червоний – 1/2 шт., куряча грудка варена – 1 шт., листя салату, сіль – 1/8 ч. л., перець чорний мелений за смаком.

Заправка: бальзамічний оцет – 2 ст. л., вода – 1 ст. л., олія – 1 ст. л., гірчиця – 1 ч. л., цукор – 1/2 ч. л., сіль – 1/8 ч. л., перець чорний мелений за смаком.

Приготування: гриби помити, великі нарізати пластинками. Обсмажити на олії 5-7 хв., посолити і поперчити. Приготувати бальзамічну заправку, гарненько все перемішавши. Цибулю нарізати тонко, солодкий перець нарізати соломкою або кільцями. Перемішати все з салатним міксом. Курячі грудки відварити, або підсмажити, нарізати соломкою. Розкласти по тарілках салатний мікс з овочами, зверху шматочки курки, гриби. Полити приготовленою заправкою.

Салат з перепелиними яйцями

2Потрібно: 15 перепелиних яєць, 10-15 шт. помідорів черрі, 6-10 шт. кульок моцарелли (залежно від розміру), салатна суміш.

Для заправки: 100 г майонезу, 50 мл оливкової олії, лимонний сік або оцет з водою – за смаком, 0,5 ст. л. цукру, гірчиця, сіль, приправи (перець, базилік, орегано і т.п.).

Приготування: відварити яйця, очистити, розрізати навпіл.  Помідори черрі та моцареллу розрізати залежно від їх розмірів. Якщо кульки моцарелли невеличкі, дуже гарно буде виглядати, якщо їх покласти цілими. Заправку приготувати на свій смак, для цього змішати майонез, гірчицю, олію, лимонний сік або оцет, сіль, цукор, приправи. Дасте більше лимонного соку – буде кисліша, більше солі – солоніша, більше гірчиці – буде добре пекти. Якщо хочеться рідшу заправку, додайте води. Якщо нема настрою на майонез, можна і без нього. На тарілку викласти салатну суміш. Цілі листки салату не різати ножем, а порвати руками. Цікаву гірчинку додає руккола. Зверху на салат викласти вперемішку помідори-черрі, порізані навпіл яйця та моцареллу.

Запечена свинина у медово-соєвому маринаді

3Потрібно: 1 кг свинини на кістці (биток, антрекот), 2 цибулини, 4 зубці часнику, 1 ст. л. меду, 1 ч. л. цукру, 1 ст. л. соєвого соусу, 1 ст. л. олії, щіпка хмелі-сунелі, щіпка меленого коріандру, чорний мелений перець, сіль за смаком, 2 ст. л. червоного вина, 100 мл бульйону або води.

Приготування: свинину помити, обсушити і поділити на невеликі порційні шматочки. Цибулю порізати півкільцями і посипати цукром, щоб пустила сік. Часник пропустити через часничницю. З’єднати мед, соєвий соус, сіль, спеції, вино, бульйон і гарненько перемішати до однорідної консистенції. Додати до маринаду цибулю з часником і знову перемішати. Свинину ретельно змастити маринадом і залишити настоятися в прохолодному місці на 3-5 год.

Викласти замариноване м’ясо на деко, застелене фольгою. Зверху покласти цибулю з маринаду, накрити фольгою і відправити у розігріту до 180°С духовку, періодично поливаючи маринадом. Свинина буде готова за 2-3 год. Готове м’ясо прикрасити овочами і зеленню. Можна подавати  з улюбленим гарніром – картоплею, рисом, овочевим рагу.

Рулет з начинкою

4Потрібно: 800 г меленого м’яса  (можна свинину і курятину), 1 сире яйце, скибочка білого хліба без шкірки (замочена в молоці), сіль, перець за смаком, панірувальні сухарі, 2 зубці часнику.

Начинка: 3 варених яйця, зелень кропу, петрушки, кінзи, зелена цибуля, трохи вершкового масла.

Приготування: у фарш додати яйце, сіль, перець, можна приправи для м’яса, розмочений хліб, вичавлений через прес часник, все вимісити до однорідного стану. Яйця і зелень дрібно порубати, змішати в мисці. На столі розстелити 2-3 шари харчової плівки, посипати її густо сухарями, руки змочити водою, викладати потроху фарш і, трамбуючи руками, сформувати пласт, зверху розподілити начинку, покласти кілька шматочків масла. Обережно, підтримуючи плівку за край, скрутити рулет, краї защипнути. Деко застелити пергаментним  папером або фольгою, змастити його маслом і трохи присипати сухарями. Обережно перенести туди рулет, укласти швом донизу. Запікати рулет потрібно при температурі 200°С 50-60 хв. Коли трохи охолоне, порізати на порції гострим ножем.

До слова, в начинку можна ще додати 100 г перемеленого сала.

Ковбаса домашня

5Потрібно:  2 кг яловичини, 2 кг свинини (задня частина або шия), 1 кг сала, сіль за смаком, 10-15 зубців часнику (за смаком), 1 ч. л. меленого чорного перцю, 1/2 ч. л. меленого коріандру, дрібка меленого лаврового листя, 350 г холодної перевареної води, вичищені свинячі кишки.

Приготування: порізати кишки на куски довжиною 40-50 см. М’ясо очистити від прожилок, разом із салом нарізати невеликими шматочками. Часник почистити. У м’ясорубку закласти решітку з крупними отворами. Перемолоти м’ясо, сало і часник (можна нарізати дуже дрібними шматочками, а часник пропустити через прес). До отриманого фаршу додати спеції за смаком, добре перемішати, наприкінці додати охолоджену кип’ячену воду, щоб фарш не був сухим.

З м’ясорубки зняти ніж і решітку, прилаштувати спеціальну насадку-трубочку для приготування ковбас. Наповнити фаршем підготовлені кишки, зав’язати з обох боків. Наповнені ковбаси повинні постояти у прохолодному місці кілька годин. Найкраще – зробити їх увечері, а готувати вранці. Якщо плануєте запікати ковбасу у духовці, згорніть її спіраллю. Перед тим, як покласти в духовку, проколіть у кількох місцях голкою. Можна спершу обварити ковбасу на малому вогні 3-5 хв. після закипання, а потім запікати у духовці приблизно 1,5-2 год. до рум’яного кольору. Процес коптіння більш тривалий – приблизно 6 годин за температури 60-70 °С.

Домашня буженина

6Потрібно: 3-4 кг філе свинини, 4 кг грудинки, за бажання можна закоптити й сало.

Маринад: на 5 л води – 0,5 кг солі, 1 ч. л. чорного перцю горошком, 0,5 ч. л. насіння коріандру, 5 лаврових листків, 0,5 ч. л. духмяного перцю горошком, 6 ч. л. цукру, 5 шт. гвоздики, 5 ст. л. яблучного оцту.

Приготування:  м’ясо розділити на шматки, зручні для коптіння. Для маринаду закип’ятити воду, розвести в ній сіль, остудити. Додати спеції, оцет. Скласти м’ясо в емальований посуд, залити маринадом і залишити маринуватися на 3-5 днів. Коптити м’ясо треба мінімум 11-12 годин за температури 60-70 °С.

Домашня шинка

7Потрібно:  5 кг шинки.

Мокрий маринад: 2 л води, 100 г солі, 1 ч. л. меленого перцю, 1 ч. л. цукру, головка часнику, 5 – 6 лаврових листків, духмяний перець, гвоздика (до смаку).

Сухий маринад: 100 г солі, 1 ч. л. цукру, 1 ч. л. меленого чорного перцю, подрібнений часник.

Приготування: м’ясо добре промити, обсушити, натерти сухим маринадом (все змішати), покласти в емальований посуд на 24 год. Мокрий маринад: вода, сіль, лаврове листя, гвоздика, духмяний перець – довести до кипіння, остудити, холодним маринадом залити м’ясо. Щодня перевертати. (В цьому маринаді м’ясо можна тримати до семи днів). М’ясо витягнути з маринаду, загорнути в марлю (для коптіння) чи пергамент (або рукав – для випічки), закоптити або спекти.

Ароматне сало зі спеціями

8Для приготування цієї національної української страви дуже важливо правильно підібрати сало. Воно має бути з м’ясними прожилками, бажано просмалене, щоб пахло димком. Тому найкраще підійде підчеревина, хоча можна взяти і щоковину.

Потрібно: для варіння – 2 кг сала, 2 середні цибулини, 1 середня морква,  1 середній білий корінець (петрушка, пастернак або селера), 2-3 лаврових листка,  2 гвоздики, сіль за смаком.

Для натирання: 2 головки часнику, спеції за смаком: приблизно по 1 ч. л. мелених перців: чорного і духмяного, паприки, коріандру, 1 ст. л. дрібної солі.

Приготування: налити в каструлю таку кількість води, щоб сало згодом повністю покрилося водою, але не плавало у ній вільно. Сало варити зі шкіркою. У киплячу воду опустити сало, почищені і крупно нарізані овочі (можна цілі), спеції, сіль. Довести до кипіння на великому вогні. Потім вогонь  зменшити і варити протягом 45-60 хв. в залежності від товщини сала. Перевіряти готовність виделкою. У процесі варіння сало може розвернутися і змінити форму – у цьому випадку слід стежити, щоб воно було занурене у бульйон і варилося рівномірно. Після закінчення варіння дати салу трохи настоятися, потім дістати з бульйону і залишити в мисці під кришкою до неповного охолодження. Краї сала не повинні обсохнути, а саме сало краще натирати теплим, але не гарячим.

Отож, поки вариться сало, приготувати “гримучу суміш”. Часник подрібнити  через часничницю або на тертці. У часникову масу додати всі вказані спеції, сіль, ретельно перемішати.  У теплому салі залежно від його розмірів і товщини зробити неглибокі надрізи з розрахунку, щоб вийшли брусочки шириною приблизно 7-10 см. Ретельно і щедро промастити сало з усіх боків і в надрізах часниково-пряною сумішшю. Загорнути у фольгу. Поставити в холодильник до повного застигання на 8-10 год. Таке сало надзвичайно смачне з хроном, гірчицею, овочами, зеленню, і, певна річ, із традиційним українським чорним хлібом і яйцями.

Святкова скумбрія з овочами

9Потрібно: 2 скумбрії, 1 цибулина, 1 морквина, 300 г капусти броколі, 300 г стручкової квасолі, 1 банка консервованої білої квасолі, 1 перець чилі, 0,5 лимона, 2 ст. л. оливкової олії, 3 лаврових листки, мелений коріандр за смаком, суміш перців мелених, сіль за смаком.

Приготування: скумбрію розморозити, очистити від голови, хребта, нутрощів і порізати порційними шматочками. Трохи посолити, поперчити, скропити  лимонним соком і залишити на 10 хв. Цибулю дрібно порізати. Моркву порізати кубиками. Броколі розібрати на суцвіття. Стручкову квасолю порізати невеликими шматочками. Дрібно порізати перчик чилі. Спасерувати цибулю і моркву в олії 5 хв. Перекласти обсмажені овочі в застелену пергаментом форму для випікання. На них помістити броколі і стручкову квасолю, посолити і поперчити. Зверху викласти скумбрію, посипати спеціями і перчиком чилі, скропити оливковою олією. Загорнути пергамент конвертиком. Відправити  скумбрію з овочами у розігріту до 200°С духовку на 10 хв. Потім зменшити  температуру до 170°С і готувати ще 7 хв. Подавати скумбрію з овочами в гарячому вигляді з консервованою квасолею в якості гарніру.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *