У Західному Ванкувері, де будинок коштує в середньому $ 3 млн., кожна п’ята сім’я є малозабезпеченою. В крайньому разі на це вказують офіційні статистичні дані, пише vancouverok.
Така дивовижна інформація була представлена Енді Яном – співробітником Університету Фрайзер, який проаналізував свіжі дані Статистичного управління Канади.
За результатами дослідження Яна, 18% сімей в Західному Ванкувері є малозабезпеченими, і це більше, ніж в Метро Ванкувера в цілому, де відсоток домашніх господарств з низьким доходом становить 16,5.
У деяких районах Західного Ванкувера, таких як Чартвелл і Емблсайд, цей показник ще вище: 25-33%.
В ході аналізу Ян виявив, що за останні десять років кількість малозабезпечених сімей в Західному Ванкувері зросла на 37 відсотків, і це майже в два рази більше, ніж в Метро Ванкувера в цілому, і в десять разів більше, ніж в сусідніх районах, наприклад, в Північному Ванкувері.
Але чи дійсно сім’ї, що живуть в будинках вартістю від трьох мільйонів доларів, знаходяться на межі бідності?
Ян і інші аналітики вважають, що навряд чи.
Справа в тому, що статистичні дані про доходи населення не відображають дійсне джерело доходів сімей. Це проявляється особливо наочно в разі заможних іммігрантів, які заробляють гроші поза країною.
«Мої результати пробудили дуже цікаву дискусію серед аналітиків», сказав Ян, коментуючи цифри, які отримав в результаті дослідження.
У передмістях рівень бідності сьогодні очевидно зростає, але такий приріст в кількості малозабезпечених сімей в Західному Ванкувері здається підозрілим, з огляду на те, «в яких будинках живе і на яких авто їздить місцеве населення», сказав Ян.
Деніел Гиберт викладає географію в Університеті Британської Колумбії і вивчає міжнародну міграцію і її вплив на ринок нерухомості. Він прокоментував наведені Яном цифри так: «Це може мати сенс, тільки якщо розглядати багатство і дохід як окремі категорії».
В цьому відношенні Західний Ванкувер має іншого спільного з Ричмондом, каже Гиберт, де іммігранти купують нерухомість за гроші, отримані з-за кордону.
«Чи означає це, що люди бідні?», – запитує він, – «Ні. Це означає, що ми втрачаємо важливу складову економічного благополуччя: багатство ».
Крім того, ймовірно, що існують незадекларовані доходи, одержувані в Канаді або за її межами, додає він. Наприклад, грошові подарунки від членів сім’ї не потрібно декларувати.
Річард Курланд, імміграційний адвокат і політичний аналітик, вже давно вивчає питання низької сплати податків, незважаючи на такі високі ціни на нерухомість в Західному Ванкувері. Проблема полягає в тому, що багато сімей проживають в Канаді з метою обійти податок для іноземних покупців майна, але не декларують доходи і не платять податок, пояснює Курланд.
«Деякі заможні сім’ї користуються перевагами знаходження в країні, але можуть на законних підставах уникати сплати податку на прибуток.
З цією метою вони живуть в Канаді періодично і підтримують статус «нерезидентів» », – говорить він.
Курланд вважає за необхідне оподаткувати сім’ї, які проживають в дуже дорогих будинках, який згодом можна буде знизити, щоб стимулювати їх декларувати хоча б частину доходу.
«Багаті родини насолоджуються безтурботним життям і при цьому не платять податки. Це питання соціальної справедливості », – пояснює він.