Із 1 травня змінилася процедура проведення техогляду автомобілів

Із 1 травня змінилася процедура проведення техогляду автомобілів

В Україні з 1 травня 2019 року оновлено формат документа, що підтверджує успішне проходження транспортним засобом перевірки технічного стану. Про це повідомляє прес-служба Головного сервісного центру МВС.

Що зміниться

Паперовий бланк протоколу буде видаватися суб’єктами здійснення ОТК в комплекті зі самоклейною міткою радіочастотної ідентифікації.

Власник транспортного засобу зобов’язаний закріпити мітку в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішнього боку.

Обов’язковому техогляду підлягають такі види автомобілів:

вантажні автомобілі; автобуси; таксі; пікапи, фургони та причепи; легкові автомобілі та автомобілі всіх типів, які перевозять небезпечні вантажі; легкові автомобілі, які належать юридичним особам і фізичним особам-підприємцям та використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання доходу.

Для чого це необхідно?

Нововведення зменшить ризик фальсифікації протоколів ОТК.

Контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі.

Інформацію зі самоклейної мітки радіочастотної ідентифікації незабаром стане можливо зчитувати з відстані за допомогою спеціального технічного устаткування.

Якщо власник ТЗ отримав бланк протоколу ОТК до набрання чинності змін?

В такому разі власник транспортного засобу, що підлягає обов’язковому технічному контролю, зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення строку його дії.

За матеріалами Finance.UA

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *