Карта тернополянина: де, коли, скільки: у місті відбудеться справжня транспортна революція

Карта тернополянина: де, коли, скільки: у місті відбудеться справжня транспортна революція

Ігор МединськийВже тривалий час у соцмережах та ЗМІ обговорюють ідею впровадження карти тернополянина, зростання тарифів на проїзд для гостей міста та введення системи безготівкових розрахунків у громадському транспорті. У середу на засіданні виконавчого комітету планують прийняти остаточні рішення щодо втілення всіх цих планів у реальність. Тож хочемо чи не хочемо, а, вочевидь, таки доведеться іти в ЦНАП чи ЖЕК і виготовляти цю славнозвісну картку тернополянина, щоб не платити більше за проїзд у транспорті. Журналістка «Нашого ДНЯ» поспілкувалася з начальником управління транспорту, комунікацій та зв’язку Ігорем Мединським і дізналася з перших уст про те, що для цього потрібно, а  також про зміни, які чекають на тернопільський транспорт.

– Чому у нашому місті впроваджують диференційовану систему оплати за проїзд?

– Найперше, ми хочемо захистити своїх мешканців від того, щоб вони не платили більше. Друге, захистити бюджет нашого міста від того, щоб його кошти не витрачали на мешканців інших громад. Адже Тернопіль пропонував об’єднатися всім у радіусі 20 кілометрів. Але, на жаль, всі відмовилися, аргументувавши тим, що їм не вигідно, адже тут високі податки. Тож виходить, що з бюджету Тернополя повинні платити за освіту, медицину, витрати на пільгові перевезення людей, які не живуть у нашому місті. Це несправедливо.

– Розкажіть детальніше про цей поділ?

– Спершу діятиме дворівневий диференційований тариф, згідно з яким власники електронного квитка «Соціальна карта тернополянина» та проїзного електронного квитка їздитимуть у транспорті за нинішніми цінами. Ті пасажири, що будуть розраховуватися готівкою, платитимуть 4 гривні у електротранспорті і 5 гривень у маршрутках. Трирівневий тариф почне діяти орієновно з січня 2018 року. Також ми будемо орієнтуватися на те, коли 60 відсотків жителів міста виготовлять картки тернополянина. Цей тариф означатиме, що коли в людини є електронний квиток «Соціальна карта тернополянина», вона платитиме за старими цінами без змін. Коли ж матиме електронний квиток, платитиме 4 гривні у електротранспорті та 5 гривень у автобусах. А за готівку проїзд вартуватиме в електротранспорті – 5 гривень, а у автобусах – 6.

– Які зміни це нововведення у перспективі дасть нашому місту?

– Впровадження електронного квитка допоможе з’ясувати точні доходи і витрати перевізників. По-друге, це допоможе дисциплінувати водіїв. Адже тоді вони практично не будуть мати доступу до готівки. Вони отримуватимуть зарплату і премію. У договорі між водієм і перевізником буде чітко вказано, скільки відсотків премії він втратить через порушення. Зрозуміло, тоді поменшає некоректних висловлювань, брудних маршруток і покращиться якість обслуговування тернополян.

– Кондуктори у тролейбусах вже користуються валідаторами. Як безготівкова оплата за проїзд виглядатиме на практиці у маршрутках?

– У тролейбусах поки що залишаться кондуктори. Однак з часом ми також їх обладнаємо кількома валідаторами, щоб пасажири самостійно могли валідувати свої картки і оплачувати проїзд. Це закордонна практика, до якої ми йдемо. Звичайно, виникатимуть якісь незручності та інші моменти. Але ми їх будемо моніторити і старатися усунути. А от в автобусах вхід буде лише на передні двері. Там буде встановлений валідатор, тож кожен, хто заходить, зможе оплатити проїзд самотужки своїм проїзним квитком. Біля водія стоятиме спеціальний пульт, який буде сигналізувати оплатив пасажир чи ні. Якщо ж, до прикладу, на картці було недостатньо коштів для проїзду, то про це також дізнається водій завдяки спеціальному світловому і звуковому сигналу. Водій зможе зателефонувати у контролюючу службу і на наступній зупинці у транспортному засобі буде контроль. За безквитковий проїзд необхідно буде сплатити штраф у 30-кратному розмірі вартості проїзду.

– Коли диференційована оплата за проїзд вступить в дію?

– Міська рада, перевізники та оператор електронних систем, який виграв конкурс у нашому місті, докладають всіх зусиль, щоб ми запровадили цю новацію з першого жовтня. Що стосується законодавчої бази, то цієї середи внесемо на розгляд  виконавчого комітету ряд важливих рішень. Якшо їх приймуть, тоді ми будемо практично на 100 відсотків готові. Стосовно навчання водіїв та кондукторів щодо користування приладами, які будуть застовувати для електронного квитка, то весь персонал електро- і автоперевізників пройшов навчання. Що стосується видачі електронних квитків і встановлення обладнання у транспорті, то тут ми стараємося підігнати оператора електронних систем, щоб він встиг до першого жовтня.

– Яка ситуація з пільговиками?

– Пенсіонери та пільговики “Соціальну карту тернополянина” отримають безкоштовно, проїзд для них теж буде пільговим.  Якщо вони не встигнуть оформити картку до 1 жовтня,  зможуть до  кінця року їздити за посвідченнями. У маршрутках, як і зараз, безоплатно зможуть їхати три  пільговики одночасно. Учасникам бойових дій  не обов’язково виготовляти картку. Вони, незалежно від прописки, матимуть безкоштовний проїзд при пред’явленні посвідчення.

– Хто має право на отримання “Соціальної карти тернополянина”?

– Люди, які живуть у Тернополі і мають тернопільську прописку. Ті, хто працює у Тернополі і ті, хто фактично мешкає у нашому місті, але тут не прописаний.

Які документи необхідні для оформлення карти тернополянина?

  • Документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, свідоцтво про народження);
  • ідентифікаційний код;
  • для пільговиків – документ, що підтверджує право на пільговий безоплатний проїзд;
  • квитанцію про оплату вартості виготовлення картки (для осіб, яким передбачено виготовлення на платній основі). Вартість карти 57 гривень.
  • довідку з місця роботи, якщо особа офіційно працевлаштована у Тернополі, але тут не прописана;
  • довідку, яка підтверджує фактичне місце проживання у Тернополі, якщо людина тут не прописана, але проживає.

До слова, потрібно надати оригінали і копії паспорта та ідентифікаційного коду.

Документи на оформлення «Соціальної карти тернополянина» можна подати в:

  • ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг) за адресою вул. Князя Острозького 6, тел. 40-41- 93.
  • Управлінні соціальної політики міської ради за адресою: вул. Лисенка 8, ІІ поверх, 30 каб. тел. 23-53-43;
  • Оператора електронних систем за адресою вул. Тролейбусна 7, тел.40-03-50, (067)2400356;
  • у 12-ти житлово-експлуатаційних установах:
Назва підприємств  Адреса  № телефону
Приватне підприємство “Дружба-сервіс-житло-1” Вул. Карпенка, 12 53-59-56
ПП “Східний масив” Пр. Ст. Бандери, 94  24-00-58
Господарське ТОВ “Мрія” Вул.

Кн. Острозького, 24

25-08-27
Керуюча компанія „КомЕнерго-Тернопіль” вул. Чалдаєва, 1

Вул. Д.Нечая, 31

25-99-98
Приватне підприємство

“Благоустрій”

 Вул. 15 Квітня, 6  26-80-92
Приватне підприємство

“Наш дім”

Вул. К.Савури, 3 24-34-75
Приватне підприємство

“Сонячне”

Бул. С.Петлюри, 6 42-70-57
Дочірнє підприємство

“Люкс-житло”

Вул. 15 Квітня, 15 26-11-24
Приватне підприємство “Люкс” Пр. Злуки, 55 26-86-09
ПМП “СОВР” Вул. 15 Квітня, 10 26-82-02
Приватне підприємство “Вікторія-М” Вул. Київська, 7 28-79-65
Приватне підприємство

“ТернопільКомСервіс”

 Пр. Злуки, 2  23-21-59

Також можете здати документи на оформлення «Соціальної карти тернополянина» у своїх ОСББ. За словами Ігоря Мединського, він вже провів роз’яснювальну роботу з керівниками ОСББ міста.

Електронні проїзні квитки вартуватимуть 20 гривень. Придбати їх можна у торгових точках на зупинках громадського транспорту. Також там можна буде поповнювати коштами електронні квитки.

Із скаргами на перешкоди і труднощі у виготовленні «Соціальної карти тернополянина» можна звертатися в управління транспорту, комунікацій та зв’язку за тел. 52-15-14 та на гарячу лінію підтримки клієнтів ТОВ “Системний зв’язок”: (0352)40-03-50, (050)040-03-50, (067)240-03-56.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *